Αυτός δεν είναι Παναθηναϊκός!

Χωρίς ψυχολογία, χωρίς τρίποντο, η μάχη απέναντι στη μηχανή της Φενέρ ήταν άνιση (81-69). Ούτε το ΟΑΚΑ κατάφερε να μεταμορφώσει τον τραγικό εκτός... κι εντός πλέον Παναθηναϊκό που έπεσε πλέον στην 10η θέση.

Νέα ήττα για τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ. Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ προσπάθησε για 35 λεπτά να τερματίσει το σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων, όμως η Φενέρ ήταν πιο ψύχραιμη στα κρίσιμα λεπτά και τελικά έφτασε στη νίκη (81-69), που την ανέβασε στο 10-1. Στο 5-6 οι «πράσινοι», που χάνουν συνεχώς έδαφος στη Regular Season.

Το παιχνίδι είχε τον χαρακτήρα του ντέρμπι για αρκετά λεπτά, όμως η κακή ψυχολογία και η αστοχία στο τρίποντο (7/28) κόστισαν για ακόμα μία φορά στους γηπεδούχους. Πάλεψαν Καλάθης και Παππάς για τον Παναθηναϊκό, που δεν είχε απαντήσεις για την τριάδα των Βέσελι, Κάλινιτς και Λοβέρν, που ουσιαστικά έφερε και το διπλό για την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς.

Πηγή: Sdna.gr

Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές