Λύγισε από τη Βέντσπιλς ο ΑΠΟΕΛ

Την ήττα από την Λετονική Ventspils γνώρισε ο ΑΠΟΕΛ για την 2η αγωνιστική του FIBA Europe Cup, με 92-69, σε παιχνίδι που έγινε στο στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος» Ελευθερία.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο όπου και προηγήθηκαν με 29-18, ενώ μέχρι το ημίχρονο το σκορ πήγε στο 42-29. Η ομάδα από την Λετονία διεύρυνε την διαφορά στο σκορ στο γ’ δεκάλεπτο, όπου ήταν μπροστά με 70-48. Με την λήξη της αναμέτρησης ο ΑΠΟΕΛ γνώρισε την ήττα με τελικό σκορ 92-69.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-29, 29-42, 48-70, 69-92

ΑΠΟΕΛ (Κρις Χουγκάζ)

Γιανναράς 8 (2), Κωνσταντίνου, Κοιλαράς 3 (1), Παναγιώτου, Πυρίλλης 3 (1), Γκάρετ 19 (1), Τόμπσον 11 (1) Ντέντι 10, Μπόγιο, Λοϊζίδης 3, Κούφι 12 (2).

Ventspils (Artūrs Visockis-Rubenis)

Grinbergs, Luther 4, Kaufmanis 19 (2), Cavars 15 (1), Kilps 4, Vitols 26 (7), Gulbis 7, Jaunzems, Zakis 16 (1), Berzins 1.

Το χάλκινο μετάλλιο διεκδικεί το Σάββατο ο Παύλος Κοντίδης στο Hyeres
Basket League: Η ΑΕΚ πήρε τον πρώτο ημιτελικό απέναντι στον ΑΠΟΕΛ
«Χρυσός» ο Λευτέρης Πετρούνιας για 7η φορά στους κρίκους
Ολυμπιακή Πρόκριση για τον Αλέξανδρο Τοφαλίδη στη ξιφασκία
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
To IAME Series Cyprus προσφέρει τρία εισιτήρια για τον Παγκόσμιο Τελικό στη Valencia
Την Κυριακή το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Τριάθλου στην Πάφο
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης