Περίπατος των Μπακς στη Νέα Υόρκη, τριπλός Γιάννης

Εννιά νίκες στις τελευταίες δέκα επισκέψεις τους στη Νέα Υόρκη έχουν από τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν εύκολα με 123-102 των Νικς.

Τα «ελάφια» πραγματοποίησαν μία εξαιρετική εμφάνιση τα ξημερώματα, ξεκινώντας το ματς με 6/6 τρίποντα και σε κάποια στιγμή του αγώνα είχαν αποκτήσει προβάδισμα 29 πόντων.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο απέδειξε το λόγο που θεωρείται MVP και φέτος, αφού έκανε triple-double και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 22 πόντους (με 6/6 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/8 βολές), 11 ριμπάουντ, 10 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 26 λεπτά συμμετοχής.

Ο Μάικ Μπουντενχόλζερ μοίρασε χρόνο στους παίκτες που ήταν στον πάγκο, μεταξύ των οποίων και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που έπαιξε για 7 λεπτά και είχε 4 πόντους, με 2 ασίστ και ένα μπλοκ. Ο Κρις Μίντλετον και ο Κάιλ Κόρβερ είχαν 23 και 17 πόντους, αντίστοιχα.

Από την Νέα Υόρκη ξεχώρισε ο Τζούλιους Ραντλ είχε 20 πόντους (μάζεψε και 8 ριμπάουντ), ο Κέβιν Νοξ 19, ο Αρ Τζέι Μπάρετ 17 πόντους (αλλά με 6/16 σουτ).

Τα δωδεκάλεπτα: 23-37, 54-68, 70-95, 102-123

Πηγή: sport-fm.gr