ΒΙΝΤΕΟ: Περίπατο οι Μπακς, σόου από Γιάννη

Μία από τις πιο εύκολες βραδιές τους στο NBA είχαν τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι πέτυχαν την πέμπτη διαδοχική νίκη τους απέναντι στους Θάντερ με 133-86 στο Μιλγουόκι.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε πάρτι κόντρα στην Οκλαχόμα, αφού κατάφερε να φτάσει στο double-double από το ημίχρονο του αγώνα.

Συγκεκριμένα, ο «Greek Freak» είχε 32 πόντους (11/16 δίποντα και 2/4 τρίποντα), μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ και έκανε 3 λάθη σε μόλις 27 λεπτά συμμετοχής.

Χρόνο πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος στο διάστημα που αγωνίστηκε ήταν θετικός με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος σε 9' συμμετοχής.

Από 14 πρόσθεσαν ο Μάθιους, ο Χιλ και ο Κόνατον, ενώ οι φιλοξενούμενοι «πλήρωσαν» την αστοχία τους (6/35 τρίποντα) και ξεχώρισε μόνο ο Κρις Πολ με 18 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-24, 70-47, 107-69, 133-86

Πηγή:sport-fm.gr