ΒΙΝΤΕΟ: Το αδιανόητο καλάθι του Μάικ Τζέιμς στην Λιμόζ

Ο Μάικ Τζέιμς σίγουρα έχει αρκετούς τρόπους να βάζει την μπάλα στο καλάθι. Στον αγώνα πρωταθλήματος της Moνακό με την Λιμόζ εκτός έδρας (νίκη για τους Μονεγάσκους με 89-88) έδειξε ότι μπορεί να σκοράρει ακόμα και αν είναι γυρισμένος πλάτη, με έναν αντίπαλο να του κάνει φάουλ.

Σε μία τρελή φάση στην τέταρτη περίοδο του αγώνα, ο ηγέτης της Μονακό πήγε προς το καλάθι της Λιμόζ, κέρδισε φάουλ και πέταξε την μπάλα ενώ ήταν γυρισμένος πλάτη στην μπασκέτα. Η μπάλα όμως του έκανε το χατίρι και κατέληξε στο καλάθι, σε μία απίστευτη φάση.

Δείτε το VIDEO:

Για την ιστορία, ο Τζέιμς τελείωσε τον αγώνα έχοντας 21 πόντους με 2/2 δίποντα, 5/12 τρίποντα, 2/3 βολές, 6 ριμπάουντ και 12 ασίστ σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Πηγή: sport24.gr

Στο Ζάγκρεμπ η κυπριακή αποστολή για το το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τζούντο
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές