Κυριακή, 14 Αυγούστου, 2022 | Επικοινωνία
trans gif

Το πανόραμα των Προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο

  02/07/2022 08:59
Το πανόραμα των Προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο

Το πανόραμα των Προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο

  02/07/2022 08:59

Η Ισπανία έκανε φύλλο και φτερό την Βόρεια Μακεδονία στον 7ο όμιλο των «παραθύρων» για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2023, η Τσεχία νίκησε εύκολα τη Βοσνία ενώ την πρώτη της ήττα στα Προκριματικά υπέστη η Γαλλία από το Μαυροβούνιο.

Α' ΟΜΙΛΟΣ

1. Λετονία 4-1

2. Βέλγιο 3-2

3. Σερβία 3-2

4. Σλοβακία 0-5

Τα αποτελέσματα

Λετονία - Σερβία 66-59

Βέλγιο - Σλοβακία 102-59

Η επόμενη αγωνιστική (3/7)

Σλοβακία - Λετονία

Σερβία - Βέλγιο

Β' ΟΜΙΛΟΣ

1. ΕΛΛΑΔΑ 3-1

2. Τουρκία 1-2

3. Μεγάλη Βρετανία 1-2

* Η Λευκορωσία έχει αποκλειστεί από τη FIBA

Τα αποτελέσματα

Ελλάδα - Μεγάλη Βρετανία 93-71

Ρεπό η Τουρκία

Η επόμενη αγωνιστική (3/7)

Μεγάλη Βρετανία - Τουρκία

Ρεπό η Ελλάδα

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

1. Φινλανδία 4-1

2. Σλοβενία 3-2

3. Σουηδία 2-3

4. Κροατία 1-4

Τα αποτελέσματα

Φινλανδία - Σουηδία 85-69

Σλοβενία - Κροατία 97-69

Η επόμενη αγωνιστική (3/7)

Σουηδία - Σλοβενία

Κροατία - Φινλανδία

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

1. Γερμανία 4-1

2. Ισραήλ 2-3

3. Εσθονία 2-3

4. Πολωνία 2-3

Τα αποτελέσματα

Εσθονία - Γερμανία 57-88

Πολωνία - Ισραήλ 90-85

Η επόμενη αγωνιστική (3/7)

Γερμανία - Πολωνία

Ισραήλ - Εσθονία

Ε' ΟΜΙΛΟΣ

1. Γαλλία 4-1

2. Μαυροβούνιο 3-2

3. Ουγγαρία 3-2

4. Πορτογαλία 0-5

Η 5η αγωνιστική (1/7)

Ουγγαρία - Πορτογαλία 69-68

Μαυροβούνιο - Γαλλία 70-69

Η 6η αγωνιστική (4/7)

Πορτογαλία - Μαυροβούνιο

Γαλλία - Ουγγαρία

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ

1. Λιθουανία 5-0

2. Τσεχία 2-3

3. Βοσνία Ερζεγοβίνη 2-3

4. Βουλγαρία 1-4

Η 5η αγωνιστική (1/7)

Βουλγαρία - Λιθουανία 70-72

Τσεχία - Βοσνία Ερζεγοβίνη 93-81

Η 6η αγωνιστική (4/7)

Λιθουανία - Τσεχία

Βοσνία Ερζεγοβίνη - Βουλγαρία

Ζ' ΟΜΙΛΟΣ

1. Ισπανία 4-0

2. Γεωργία 3-2

3. Ουκρανία 2-2

4. Βόρεια Μακεδονία 0-5

Η 5η αγωνιστική (1/7)

Ουκρανία-Γεωργία 79-66

Ισπανία - Βόρεια Μακεδονία 80-44

Η 6η αγωνιστική (4/7)

Βόρεια Μακεδονία - Ουκρανία

Γεωργία - Ισπανία

Η' ΟΜΙΛΟΣ

1. Ιταλία 2-1

2. Ισλανδία 2-1

3. Ολλανδία 0-2

* Η Ρωσία έχει αποκλειστεί από τη FIBA

Η 5η αγωνιστική (1/7)

Ισλανδία - Ολλανδία

Ρεπό η Ιταλία

Η 6η αγωνιστική (4/7)

Ολλανδία - Ιταλία

Ρεπό η Ισλανδία

Πηγή: gazzeta.gr

Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
Πίσω στην αρχή της σελίδας