Έκανε δυναμικό come back ο Αντετοκούνμπο-Συνέτριψε με τους Μπακς τους Πέισερς

Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα… Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για ακόμη μια φορά ισοπεδωτικός και οι Μιλγουόκι Μπακς κατάφεραν χάρη στον Greek Freak να φτάσουν σε μια πολύ σημαντική νίκη, επικρατώντας των Ιντιάνα Πέισερς με 141-131!

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν ασταμάτητος στην Ιντιάνα, καθώς ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας 41 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ και 2 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής, με 14/22 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 7/18 βολές.

Τα «ελάφια» έκαναν… πάρτι στο πρώτο μέρος και έχτισαν πάνω στην τεράστια διαφορά, κρατώντας δυνάμεις στο δεύτερο ημίχρονο όπου οι Πέισερς ουσιαστικά απλώς «έφτιαξαν» την εικόνα τους και το τελικό σκορ. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Γιάννης και η παρέα του ήταν on fire, καθώς πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά 29 πόντων (85-56).

Εκπληκτικό εμφάνιση έκανε και ο Τζρου Χολιντέι, που είχε 20 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-45, 56-85, 99-114, 131-141