ΒΙΝΤΕΟ: Το πέναλτι και η ολική ανατροπή με Τάμαρι

Ολική ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά για άλλο ένα ντέρμπι πραγματοποίησε ο ΑΠΟΕΛ στο παιχνίδι του Τσιρείου κόντρα στον Απόλλωνα.

Οι γαλαζοκίτρινοι ισοφάρισαν με το εύστοχο κτύπημα του Λέο Νατέλ στο 65' και τρία λεπτά αργότερα στο 68' ο Μούσα Αλ Τάμαρι έδωσε προβάδισμα με δεύτερο γκολ στην ομάδα του.

Ο Γιώργος Νικολάου υπέδειξε την εσχάτη των ποινών στο 64' της αναμέτρησης. Ο Μούσα Αλ Τάμαρι κατέβασε τη μπάλα μετά από προσωπική ενέργεια και κατευθύνθηκε προς την περιοχή των γαλάζιων της Λεμεσού όπου δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Βαλεντίν Ρομπέρζ. Από την επαναληπτική προβολή ο αμυντικός του Απόλλωνα φαίνεται να βρίσκει τον Ιορδανό εξτρέμ.

Λίγα λεπτά αργότερα στο 78', ο Ιορδανός ήταν και πάλι πρωταγωνιστής σε φάση διαρκείας αφού απέφυγε τον Βάλε και έδωσε ασίστ στον Λούκας Σόουζα, ο οποίος ολοκλήρωσε την ανατροπή των πρωταθλητών με τρίτο γκολ.

ΒΙΝΤΕΟ: Με φωτοβολίδες, πυροτεχνήματα και συνθήματα «έκαψαν» τη Λευκωσία οι οπαδοί της Ομόνοιας 29Μ
Το σήκωσε η Ομόνοια Αραδίππου και ανεβαίνει επίσημα με Ομόνοια 29Μ και ΕΝΠ
Στην τέταρτη θέση ο Κοντίδης στο Hyeres-Δεν έγινε η κούρσα μεταλλίων
Ο Ράγκλαντ στην κορυφαία πεντάδα με βραβείο από τον Πρέλεβιτς
Δεύτερο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό στο Ρίμινι για τον Μάριο Γεωργίου
Μετά το Μαϊάμι σοβαρεύουν οι επαφές της Mercedes με τον Φερστάπεν
Λευτέρης Πετρούνιας, ο κορυφαίος των κορυφαίων-Το τρομερό ρεκόρ του χθες στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
Ραντεβού στο ΣΕΦ - Η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε σε 1-1 την σειρά, 77-69 τον Ολυμπιακό στη Βαρκελώνη
Λύση συνεργασίας Ανόρθωσης με Thioune-Χάρισε μέρος των δεδουλευμένων του
Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»