Ματιές στο μέλλον και... ανίχνευση ταλέντων από Λάρκου-Ταραπουλούζη

Τη νίκη της Εθνικής Κύπρου Κ21 επί του Γιβραλτάρ με 1-0, παρακολούθησαν από κοντά αρκετά άτομα από το χώρο του κυπριακού ποδοσφαίρου.

Ανάμεσα σε αυτούς και ο διευθυντής ποδοσφαίρου της Ομόνοιας, Νεόφυτος Λάρκου αλλά και ο διευθυντής του τμήματος σκάουτινγκ των πρασίνων, Σίμος Ταραπουλούζης, οι οποίοι δεν έχασαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τα νεαρά ταλέντα της Εθνικής Κύπρου.

Η Εθνική μας ήταν καλύτερη σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε στη νίκη από τέρμα που πέτυχε στο 62ο λεπτό ο Τζάκ Ρόουλς μετά από πάσα του Σιαθά.

Δημιούργησε τις προϋποθέσεις η Κύπρος για να πετύχει μεγαλύτερη σε έκταση σκορ νίκη όμως οι αποκρούσεις του τερματοφύλακα του Γιβραλτάρ περιόρισαν το αποτέλεσμα στο 1-0.

Στο 18' δοκάρι η ομάδα μας είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αναστασίου και στο 45ο λεπτό χαμένο πέναλτι που κέρδισε ο Βασιλειάδης. Εκτέλεσε ο Σπόλιαριτς και απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στο 62ο λεπτό ο Τζακ Ρόουλ μετά από αντεπίθεση και πάσα του Σιαθά άνοιξε το σκορ (1-0) για την Εθνική μας.

Συνέχιζε να πιέζει η Εθνική μας και έχασε ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα, χωρίς να απειληθεί η εστία του Δημητρίου.

Κύπρος: Δημητρίου, Στ. Παντελή (58' Σιλβέστρος), Κορρέα, Αρτυματά, Άδωνη, Παπαμιχαήλ, Χατζηπασχάλη (58' Ρόουλς), Σπόλιαριτς, Αναστασίου (85' Νεοφύτου), Χαραλάμπους (70' Ματθαίου), Βασιλειάδη (46' Σιαθάς).

H ανακοίνωση της Ανόρθωσης για τη Γενική Συνέλευση-Ορίστηκε Διοικούσα Επιτροπή μέχρι τις 10 Μαΐου
ΒΙΝΤΕΟ: Εννέα γκολ στο στάδιο Άλφαμεγα και τρίποντο για την ΑΕΛ
ΒΙΝΤΕΟ: Μια ντουζίνα γκολ στο Καρμιώτισσα-Οθέλλος
Το ΔΣ της Apollon Ladies ζητά παραίτηση του εκπροσώπου του σωματείου στην ΚΟΠ
Η θέση της Πάφου για το αίτημα στην ΚΟΠ για αλλαγή έδρας του τελικού-«Κάθε ομάδα θα το έκανε»
Σπιλέφσκι: Στην Κύπρο μόλις ανοίξω το στόμα μου, μπαμ κόκκινη
Η επίσημη θέση της Ομόνοιας για το ντέρμπι με ΑΠΟΕΛ-«Ευχόμαστε ο κόσμος μας να νιώσει ξανά τη χαρά»