Κρίμα, κρίμα, κρίμα… Τίποτα άλλο

Με μία απίστευτη τροπή ολοκληρώθηκε ο αγώνας της Εθνικής Κύπρου με αντίπαλο την Εθνική Σκωτίας στο Hampden Park, με τους γηπεδούχους τελικά να βγαίνουν νικητές του αγώνα με 2-1.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα καθώς είχε χάσει και στην προηγούμενη αγωνιστική από το Βέλγιο στο ΓΣΠ (2-0), ενώ μέχρις στιγμής μετράει μία νίκη, αυτή στην πρεμιέρα απέναντι στο Σαν Μαρίνο.

Μετά από τον αγώνα απέναντι στην Σκωτία, ακολουθεί άλλο ένας αγώνας με την Ρωσία την ερχόμενη Τρίτη (11/06, 21:45).

H Kύπρος κράτησε γερά στο πρώτο ημίχρονο και δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου. Στο 61’, όμως, ένας από τους 14 παίκτες που αγωνίστηκαν στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ με την Λίβερπουλ απέναντι στην Τότεναμ, ο Ρόμπερτσον, έμελλε να λυγίσει την αντίσταση της Εθνικής Κύπρου και με δικό του τέρμα να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους με σουτ έξω από την περιοχή.

Η Εθνική μας δεν τα έβαλε κάτω. Προσπάθησε να αλλάξει την κατάσταση και έφτασε κοντά στο να κάνει τη ζημιά. Την έκανε εν μέρει, αλλά δεν την ολοκλήρωσε. Στο 88’, μετά από κόρνερ του Άντονι Γεωργίου, ο Κούσουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μάρσιαλ για να γίνει το 1-1.

Η χαρά των διεθνών μας κράτησε μόλις δύο λεπτά, μιας και οι Σκοτσέζοι βγήκαν άμεσα στην επίθεση και ο Μπερκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δοκάρι και στην επαναφορά ο ίδιος την έσπρωξε στα δίχτυα για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1.

Με νίκη της Ομόνοιας Αραδίππου ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Cyprus League
Την Τετάρτη η μάχη για τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, ΑΠΟΕΛ και Πάφος διεκδικούν το Super Cup
Με ισοπαλία 2-2 έληξε η αναμέτρηση ΑΕΚ-Εθνικού Άχνας
Με νίκες προχώρησαν ΠΑΦΟΣ και ΑΠΟΕΛ-Έριξαν τριάρες σε ΑΕΛ και Σαλαμίνα
Νίκη Ανόρθωσης και ισοπαλία Άρη-Απόλλωνα-Τρεις αναμετρήσεις σήμερα
Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)