Φιλική νίκη με Ευσταθίου επί της Ανόρθωσης! (pics)

Σε φιλική αναμέτρηση στο Δασάκι ο Εθνικός Άχνας επικράτησε 1-0 της Ανόρθωσης χάρη σε τέρμα που σημειώθηκε στα τελευταία λεπτά.

Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του Γιώτη Εγκωμίτη σημείωσε στο 81ο λεπτό ο Ευσταθίου υποχρεώνοντας την «Κυρία» σε ήττα στο τελευταίο της παιχνίδι πριν την αναχώρηση για την Ολλανδία, όπου θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Στο πρώτο ημίχρονο κάθε ομάδα είχε από μια καλή στιγμή (13’ Κοστόφσκι / 17’ Βασιλακάκης), ενώ μετά την ανάπαυλα η Ανόρθωση απείλησε με Σωτηρίου (60’) και Εγγλέζου (70’), ωστόσο το τέρμα ήλθε από τον Εθνικό.

ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΔΩ: Είδε τη νέα του ομάδα στο Δασάκι ο Ιμπραχίμ Κονέ!

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Μπογκατίνοφ, Γκλομπάρ, Μιγκέλ, Λαμπάν, Κουντόμπιακ, Καπαρτής, Μαρκόσκι, Κοστόφσκι, Κυπριανού, Χριστοφή, Παπαγεωργίου.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Λόρια, Γκαλίτσιος, Βργκοτς, Σίλντενφελντ, Σελίν, Νταουσβίλι, Μαργκάσα, Βασιλακάκης, Ιωάννου, Ράγιος, Ντούρις.
Στο β’ ημίχρονο: Δημητρίου, Εγγλέζου, Κοφί, Χατζηβασίλης, Σωτηρίου, Χατζηπασχάλης, Κέζος, Νικολάου (68’ Αρτυματάς), Κορέα, Πηλέας, Χριστοδούλου.

Κέρδισε την ΑΕΛ με κορυφαίο τον Blackmon ο ΑΠΟΕΛ
Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ