Η κόκκινη του Παπουλή και το γκολ της Σάμροκ που κρίνουν την πρόκριση του Απόλλωνα

Αν και μπήκε σε θέση οδηγού ο Απόλλωνας στο 63' με τον Σάλαϊ να κάνει το 2-0 απέναντι στη Σάμροκ Ρόβερς, η υπόθεση πρόκρισης δεν έγινε τόσο εύκολη στη συνέχεια.

Λίγα λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 67' ο Παπουλής μετά από αψιμαχία που είχε με ποδοσφαιριστή των Ιρλανδών δέχθηκε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με αριθμητικό μειονέκτημα.

Χωρίς να περάσει αρκετός χρόνος αλλά μόλις δυο λεπτά, οι Ιρλανδοί κατάφεραν να μειώσουν στο παιχνίδι μετά από μακρινό σουτ του Γκριν, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα, με όλα τα δεδομένα στην υπόθεση πρόκρισης να είναι πλέον ανοικτά.

Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)