Κέβιν ο τρομερός!

Αφήνοντας στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης καλύτερες εντυπώσεις από την αντίπαλό της η Πάφος επικράτησε 2-1 της Ανόρθωσης σε φιλικό στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Και τα δύο τέρματα της οικοδέσποινας σημειώθηκαν από τον Κέβιν Μπεριγκό, από ένα στο πέμπτο λεπτό του κάθε ημιχρόνου! Η ομάδα του Ζέλικο Κόπιτς εμφανίστηκε με μεγαλύτερη συνοχή και εύρυθμη λειτουργία μέχρι και το 60ό λεπτό, όταν οι αλλαγές (σε πρόσωπα και σύστημα) του Τιμούρ Κετσπάγια έδωσαν στην «Κυρία» την απαιτούμενη ώθηση.

Ο Καλτσάς μείωσε για το σύλλογο της Αμμοχώστου, επτά λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι, ενώ Ντούρις (72', δοκάρι) και Κατσαράβα (92') απώλεσαν κλασικές ευκαιρίες για το 2-2.

Θυμηθείτε εδώ το live του αγώνα από την omada.com.cy:
1' Σέντρα στον αγώνα
3' Εκτέλεση κόρνερ για την Ανόρθωση, κεφαλιά του Βργκοτς, η μπάλα στα χέρια του Ρούντκο
5' ΓΚΟΛ! 1-0 Η ΠΑΦΟΣ! Από ασίστ του Νέμετς ο Μπεριγκό με κεφαλιά ανοίγει το σκορ
24' Κίτρινη στον Λέντλι που κράτησε από τη φανέλα τον Οκριασβίλι
26' Κόντρα για την Πάφο, ο Μπεριγκό απέναντι στον Παπαδόπουλο στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από την εστία
38' Εντός περιοχής σουτ του Μπεριγκό, η μπάλα άουτ
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος
51' ΓΚΟΛ! 2-0 Η ΠΑΦΟΣ! Με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μπεριγκό νικά τον Παπαδόπουλο

52' Εντός περιοχής διαγνώνιο σουτ του Μανθάτη, η μπάλα ψηλά άουτ
53' Κίτρινη στον Κ. Αρτυματά για φάουλ στον Ιμπραχίμ
60' Αλλαγή για την Ανόρθωση: Καλτσάς αντί Οκριασβίλι
64' Αλλαγές για την Ανόρθωση: Βασιλακάκης και Νταουσβίλι αντί Μαργκάσα και Αρτυματά
64' Αλλαγή για την Πάφο: Τσέλο αντί Λουλίνια
65' Αλλαγή για την Ανόρθωση: Εγγλέζου αντί Πηλέα
67' ΓΚΟΛ! 2-1 Η ΑΝΟΡΘΩΣΗ! Από λανθασμένη κεφαλιά του Λελιούκιν ο Καλτσάς με σουτ στην κίνηση μειώνει
67' Αλλαγή για την Ανόρθωση: Ιωάννου αντί Μανθάτη
72' Κεφαλιά-γύρισμα του Καλτσά, κεφαλιά Ντούρις στο κάθετο δοκάρι του Ρούντκο που ακολούθως αποκρούει σταθερά
75' Αλλαγή για την Ανόρθωση: Κατσαράβα αντί Σαντίκ
77' Αλλαγή για την Πάφο: Φόλπρεχτ αντί Ιμπραχίμ
83' Αλλαγή για την Πάφο: Βα αντί Μπεριγκό
92' Κίτρινη στον Πάντσεον για φάουλ στον Καλτσά
93' Πλασέ του Κατσαράβα, ασταθής απόκρουση Ρούντκο, ο Παναγιώτου απομακρύνει πάνω στη γραμμή
95' Τέλος αγώνα, Πάφος-Ανόρθωση 2-1.

Νίκησε την Ανόρθωση και πιέζει τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ
Επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας και έφυγε νικητής από το Δασάκι ο Εθνικός
Η Ανόρθωση υποδέχεται την ΑΕΚ στο «Παπαδόπουλος»
ΒΙΝΤΕΟ: Δέχθηκε παφίτικο χαστούκι ο Άρης και πέταξε την τεράστια ευκαιρία για κορυφή
Έντονος ο Σα Πίντο-«Ρώτησα τον διαιτητή για ένα σπρώξιμο του Τομανέ και μου είπε ότι δεν τον κάλεσε το VAR»
Η πρώτη αντίδραση του Αναστασίου μετά τη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ
Βασίλισσα στο αιώνιο η Ομόνοια μείωσε στο -5 από την κορυφή και έβαλε σε μπελάδες τον ΑΠΟΕΛ
Με αυτούς παρατάσσονται Πάφος και Άρης στο Στέλιος Κυριακίδης
BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε η Ομόνοια μέσω VAR και το γκολ του Στεπίνσκι που σίγησε το ΓΣΠ