Φιλική τεσσάρα της Δόξας επί της Ομόνοιας

Σε φιλικό που διεξήχθητε σήμερα σε κλειστό κύκλο στο «Ηλίας Πούλλος» η Δόξα επικράτησε της Ομόνοιας με 2-4.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές χαμένες ευκαιρίες και δοκάρια οι δυο προπονητές είχαν την δυνατότητα να δοκιμάσουν πράγματα στο χορτάρι αλλά και να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που το χρειάζονταν.

Η Δόξα ευτύχησε να πάρει αέρα δυο τερμάτων από το ημίχρονο. Ο Ζε Βαλέντε στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μετά από συρτό σουτ, με τον Παπαφώτη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδα του στο 20ο λεπτό με όμορφο σουτ.

Ο Χένινγκ Μπεργκ πραγματοποίησε μερικές αλλαγές με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου αφού οι Χριστοφή, Ορτέγκα και Μίκου πέρασαν στην θέση των Εζρά, Γκόμεθ και Νταρμπισάιαρ. Η Δόξα κατάφερε να σκοράρει και 3ο τέρμα στο 63ο λεπτό με τον Μίκου να μειώνει σε 1-3 με κοντινή προβολή. Ο βετεράνος επιθετικός των πρασίνων με πανομοιότυπο τρόπο μείωσε σε 2-3 στο 79ο λεπτό με την Δόξα να σκοράρει το τελικό 2-4 στο 85ο λεπτό μετά από σέντρα μέσα στην περιοχή.

Η εντεκάδα του Μπεργκ: Νικολάου, Λούφτνερ, Παναγιώτου, Μαυρίας, Λέσιακς, Γκόμες, Γκόμεθ, Τιάγκο, Εζρά, Μποτεάκ και Ντάρμπισαϊαρ.

H εντεκάδα της Δόξας: Γκρεμπσλ, Μουκτάρης, Τραϊτσέφσκι, Ιρένε, Ζε Βαλέντε, Ίταλο, Παπαφώτης, Χαραλάμπους, Μέσκα , Μαρτίνος, Μπραμπίγια

Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»
Αποθεώνουν Βιτάλ στη Σκωτία-«Είναι αυτό που χρειάζεται η Ρέιντζερς»