Το τυχερό γκολ της Πάφου, ο σωριασμένος σκόρερ και η άμεση βολίδα Γιαννιώτα

Με τρομερό τρόπο πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ η Πάφος FC επί του Απόλλωνα στο Τσίρειο, μετά από σέντρα του Βαλεριάνου, ο Σακό έκανε την κεφαλιά και αφού ο Μολ απέκρουσε ασταθώς, η μπάλα βρήκε στο κορμί του Τόρες.

Στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της εστία των γηπεδούχων, με την παφιακή ομάδα να παίρνει προβάδισμα το 1-2 στο 62ο λεπτό. Βέβαια ο Μαρσέλο Τόρες δεν πανηγύρισε το γκολ, αφού χτύπησε κατά τη διάρκεια της φάσης με αποτέλεσμα να σωριαστεί στο έδαφος.

Ωστόσο δεν άργησε να απαντήσει ο Απόλλωνας, ο οποίος μέσα σε λίγα λεπτά κατάφερε να φέρει ξανά το παιχνίδι στα ίσα. Συγκεκριμένα με βολίδα του Γιάννη Γιαννιώτα εκτός περιοχής, η ομάδα της Λεμεσού έκανε το 2-2.

Κέρδισε τη Σαλαμίνα και συνεχίζει τη μάχη η Δόξα-Επικράτησε του Εθνικού ο Οθέλλος
BINTEO: Η ανάλυση πίσω από την φωτοβολίδα του Τάνκοβιτς που ξέρανε τον Απόλλωνα-Στα 35 μέτρα με 85 χλμ
Τώρα που η μπάλα καίει καλούνται να αποδείξουν πόσα καντάρια μπάλας ξέρουν-Όλα τα βαθμολογικά δεδομένα
Δημητρίου: Προχωρούν οι διαδικασίες για ιδιόκτητο γήπεδο και ανακαίνιση του Ηλίας Πούλλος