Εκτός έδρας φιλική νίκη για την Εθνική Νέων

Με νίκη της Εθνικής μας ομάδας  Νέων U19 με 2-1 επί της  Δημοκρατίας της Βόρειας Μακεδονίας ολοκληρώθηκε το σημερινό δεύτερο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι.

Στο 17ο λεπτό ο Ραφαήλ Μάμας με μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας και στο 34ο λεπτό σουτ από τον Ανδρόνικο Κακουλλή σταμάτησε στα δοκάρια των γηπεδούχων. Δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι στο 44ο λεπτό.

Στο 53ο λεπτό ο Τζιωνής μετά από πάσα του Μάμα πέτυχε το 2-0 για την Κύπρο και οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 85ο λεπτό σε 2-1.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Σάββας Δαμιανού μέσα από τα δύο φιλικά έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει των υποχρεώσεων που θα ακολουθήσουν στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19.

Κύπρος: Νικολάου, Αντωνίου, Καλογήρου (46’ Κυπριανού), Χατζηκωνσταντή, Μάμας, Βασιλείου (57’ Θ. Νικολάου), Βρίκκης (46’ Φότι), Χρυσοστόμου (86’ Παρούτης), Τζιωνής (75’ Στεφάνου), Ράσπας, Κακουλλής (86’ Ναούμ).

Πηγή: ΚΟΠ

ΒΙΝΤΕΟ: Συγκινεί ο 92χρονος που έζησε την Ομόνοια από τη μέρα ίδρυσής της-«Είναι θρησκεία για τον κόσμο της»
Προχωρεί σε έκτακτη Γενική Συνέλευση η Ανόρθωση-Καθοριστικές οι επόμενες κινήσεις
Απάντησε για την αγαπημένη του ομάδα και τον παίκτη που λατρεύει ο Γκομίς-Όσα αποκάλυψε
Κάργας: Αποτύχαμε σαν κοινωνία πιο πολύ χαρήκαμε που αποκλείστηκε η Εθνική