Ήττα της Εθνικής Παίδων από την Σλοβακία

Με ήττα με 3-0 άρχισε τις υποχρεώσεις της η Εθνική μας κόντρα στη Σλοβακία στο ΓΣΖ.

Η Κύπρος δυστυχώς ολοκλήρωσε τον αγώνα με οκτώ ποδοσφαιριστές και αυτή η εξέλιξη, φυσιολογικά ανέτρεψε τις ισορροπίες από σχετικά νωρίς, καθώς δεχτήκαμε δύο τέρματα από ισάριθμα πέναλτι που έφεραν και δύο αποβολές στις παραβάσεις που κατελόγισε ο διαιτητής.

Στο 40ο λεπτό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μάριος Κοκκινόφτας και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αποβλήθηκε επίσης  ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος.

Στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε και ο Ανδρέας Γεωργίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Κύπρος: Χρυσοστόμου, Φωκάς (35' Γιαννακόπουλος), Κοκκινόφτας, Κωστής, Φότι, Μαρνέρος, Κοτσώνης (71' Χρίστου), Ποντικού (46' Φασουλιώτης), Ζευκή (64' Α. Γεωργίου), Λοϊζου (46' Σάββα).

Λύση συνεργασίας Ανόρθωσης με Thioune-Χάρισε μέρος των δεδουλευμένων του
Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης