Ήττα της Εθνικής Παίδων από την Σλοβακία

Με ήττα με 3-0 άρχισε τις υποχρεώσεις της η Εθνική μας κόντρα στη Σλοβακία στο ΓΣΖ.

Η Κύπρος δυστυχώς ολοκλήρωσε τον αγώνα με οκτώ ποδοσφαιριστές και αυτή η εξέλιξη, φυσιολογικά ανέτρεψε τις ισορροπίες από σχετικά νωρίς, καθώς δεχτήκαμε δύο τέρματα από ισάριθμα πέναλτι που έφεραν και δύο αποβολές στις παραβάσεις που κατελόγισε ο διαιτητής.

Στο 40ο λεπτό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μάριος Κοκκινόφτας και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αποβλήθηκε επίσης  ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος.

Στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε και ο Ανδρέας Γεωργίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Κύπρος: Χρυσοστόμου, Φωκάς (35' Γιαννακόπουλος), Κοκκινόφτας, Κωστής, Φότι, Μαρνέρος, Κοτσώνης (71' Χρίστου), Ποντικού (46' Φασουλιώτης), Ζευκή (64' Α. Γεωργίου), Λοϊζου (46' Σάββα).

Νίκησε την Ανόρθωση και πιέζει τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ
Επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας και έφυγε νικητής από το Δασάκι ο Εθνικός
Η Ανόρθωση υποδέχεται την ΑΕΚ στο «Παπαδόπουλος»
Το μήνυμα του ΠΑΟΚ για το θάνατο του 15χρονου-«Η μνήμη του θα μείνει ζωντανή»
ΒΙΝΤΕΟ: Δέχθηκε παφίτικο χαστούκι ο Άρης και πέταξε την τεράστια ευκαιρία για κορυφή
Έντονος ο Σα Πίντο-«Ρώτησα τον διαιτητή για ένα σπρώξιμο του Τομανέ και μου είπε ότι δεν τον κάλεσε το VAR»
Η πρώτη αντίδραση του Αναστασίου μετά τη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ
Βασίλισσα στο αιώνιο η Ομόνοια μείωσε στο -5 από την κορυφή και έβαλε σε μπελάδες τον ΑΠΟΕΛ
Με αυτούς παρατάσσονται Πάφος και Άρης στο Στέλιος Κυριακίδης
BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε η Ομόνοια μέσω VAR και το γκολ του Στεπίνσκι που σίγησε το ΓΣΠ