Χτύπησε το καμπανάκι σε όλους τους τομείς για την Ανόρθωση

Δεν κατάφερε η Ανόρθωση, να διαφυλάξει το υπέρ της αποτέλεσμα απέναντι στην Νέα Σαλαμανίνα, όπου εξήλθε ισόπαλη 2-2. Οι ποδοσφαιριστές του Σάββα Πουρσαϊτίδη, τιμώρησαν την άμυνα του Τιμούρ Κετσπάγια με το ίδιο νόμισμα, ο Ελουντού σκόραρε λίγα λεπτά μετά που η Ανόρθωση πήρε κεφάλι στο σκορ.

Ένα παιχνίδι, όπου η Ανόρθωσης, έβγαλε αδυναμίες. Ειδικά στο χώρο της άμυνας με την απουσία του Ρενάτο Μαργκάσα στο χώρο του κέντρου. Αρκετές φορές κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ο Τιμούρ Κετσπάγια, θέλησε να βάλει τις φωνές στα μετόπισθεν.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Κάθετος και αμετάκλητος ο Υπουργός Δικαιοσύνης-Ξεκάθαρο μήνυμα για κάρτα φιλάθλου

Η Νέα Σαλαμίνα, έβγαινε συνεχώς με αξιώσεις στην άμυνα της «Κυρίας» και αυτό ήταν κάτι που προβλημάτισε σίγουρα τον Γεωργιανό τεχνικό. Μέχρι τώρα σε 9 αγώνες, η Ανόρθωση, έδειχνε ομάδα σφικτή και δεμένη στην άμυνα, σε αντίθεση με τον σημερινό αγώνα που έμπαζε σε κάθε επίθεση των ποδοσφαιριστών του Σάββα Πουρσαϊτίδη.

Από την άλλη αυτό που προβλημάτισε έντονα τον κόουτς των κυανολεύκων  της Αμμοχώστου, ήταν η αγωνιστική πτώση της ομάδας από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και μετά όταν ο Ράγιος, έμεινε στα αποδυτήρια, νιώθοντας ενοχλήσεις.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Λιγομίλητος ο Τιμούρ που έχρισε δίκαιη την ισοπαλία

Ήταν η πρώτη κακή εμφάνιση από το συγκρότημα του Τιμούρ Κετσπάγια, που σίγουρα μετά το σημερινό παιχνίδι είδε τον κώδωνα του κινδύνου να χτυπά για αρκετά πράγμα. Θα μιλούσαμε σίγουρα με διαφορετική γλώσσα εάν, οι ποδοσφαιριστές της Σαλαμίνας ήταν πιο εύστοχοι ή εάν ο Γκόργκι Λόρια, δεν ήταν σε καλή μέρα.

Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης