Πίττας και Ζελάγια... σκοτώνουν την ΑΕΚ σε έξι λεπτά

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο Απόλλωνας πήρε γερό προβάδισμα στο σκορ επί της ΑΕΚ στο πολύ μεγάλο ντέρμπι του Τσιρείου Σταδίου.

Σκόρερ της ομάδας της Λεμεσού ο Ιωάννης Πίττας και Εμίλιο Ζελάγια. Ο πρώτος εκμεταλλεύτηκε την πολύ ωραία μπαλιά του Παπουλή και πλάσαρε εύστοχα τον Τόνιο για το 1-0.

Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Κύπριου ποδοσφαιριστή της λεμεσιανής ομάδας σε οκτώ συμμετοχές στο τρέχον πρωτάθλημα.

Θυμίζουμε πως ο Πίττας μπήκε στο παιχνίδι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στη θέση του τραυματία Περέιρα.

Στο 58', ο Πέδρο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ζελάγια με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 2-0, μέσα σε αποθέωση.