Παρασκευή, 21 Φεβρουαρίου, 2020 | Επικοινωνία
trans gif

Οι σημερινοί αγώνες για τη Β' φάση του κυπέλλου Coca-Cola

  22/01/2020 10:21
Οι σημερινοί αγώνες για τη Β φάση του κυπέλλου Coca-Cola

Οι σημερινοί αγώνες για τη Β' φάση του κυπέλλου Coca-Cola

  22/01/2020 10:21

Τέσσερις αγώνες θα γίνουν σήμερα για τη Β' φάση του Κυπέλλου Coca - Cola. Από τους αγώνες αυτούς, θα προκύψουν άλλα τρία εισιτήρια για την προημιτελική φάση, ενώ Απόλλων και ΑΠΟΕΛ θα δώσουν τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης. 

Στις 16:00, η Ομόνοια θα υποδεχθεί στο ΓΣΠ τον Ερμή τον οποίο είχε νικήσει με 5-0 στον πρώτο αγώνα. Με το προβάδισμα του 2-0 από τον πρώτο αγώνα, η Δόξα θα αγωνιστεί στις 17:00 στο Μακάρειο με την Ε.Ν. Παραλιμνίου ενώ, μια ώρα αργότερα, στο Ν. Papas Group - Αμμόχωστος Επιστροφή η Καρμιώτισσα θα υποδεχθεί την ΑΕΚ από την οποία είχε χάσει με 3-0 στον πρώτο αγώνα. 

Στις 19:00 στο Τσίρειο Στάδιο θα γίνει το ντέρμπι του Απόλλωνα με το ΑΠΟΕΛ ενώ ο επαναληπτικός είναι προγραμματισμένος για την ερχόμενη Τετάρτη 29 Ιανουαρίου. 
Η ΑΕΛ είναι η μοναδική ομάδα που έχει μέχρι στιγμής εξασφαλίσει την πρόκριση της στους "8" σε βάρος της Αλκής. 

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

16:00 Ομόνοια Λευκωσίας - Ερμής Αραδίππου (Primetel)
17:00 Δόξα Κατωκοπιάς - ΕΝ Παραλιμνίου (Cytavision))
18:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΑΕΚ Λάρνακας (Cablenet)
19:00 Απόλλων - ΑΠΟΕΛ (Cytavision)

Η μέχρι τώρα διαδρομή στη Β' φάση του Κυπέλλου Coca - Cola και η συνέχεια: 

Πρώτοι αγώνες                                                                                         

Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου 2020
ΑΕΚ Λάρνακας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 3-0
ΕΝ Παραλιμνίου - Δόξα Κατωκοπιάς 0-2
Αλκή Ορόκλινης – ΑΕΛ Λεμεσού  1-5

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020
Πάφος FC – Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου 0-1
Ολυμπιακός Λευκωσίας - Ανόρθωση Αμμοχώστου 0-0
Ερμή Αραδίππου – Ομόνοια Λευκωσίας 0-5

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020
19:00 Απόλλων - ΑΠΟΕΛ (Τσίρειο Στάδιο)

Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου
14:30 Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Εθνικός Άχνας (Μακάρειο Στάδιο)

Επαναληπτικοί αγώνες

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020      
ΑΕΛ Λεμεσού - Αλκή Ορόκλινης 2-1

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020
16:00 Ομόνοια Λευκωσίας - Ερμής Αραδίππου (Γ.Σ.Π)
17:00 Δόξα Κατωκοπιάς - ΕΝ Παραλιμνίου (Μακάρειο Στάδιο)
18:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΑΕΚ Λάρνακας (Ν. Papas Group - Αμμόχωστος Επιστροφή)

Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου 2020
16:30 Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου - Πάφος (Ν. Papas Group - Αμμόχωστος Επιστροφή)
16:30 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας - Απόλλων Λεμεσού (Γ.Σ.Π)
19:00 Ανόρθωση Αμμοχώστου - Ολυμπιακός Λευκωσίας («Αντώνης Παπαδόπουλος»)

Τετάρτη, 5 Φεβρουαρίου
14:30 Εθνικός Άχνας - Διγενής Μόρφου (Στάδιο Εθνικού Άχνας)

Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
Πίσω στην αρχή της σελίδας