ΒΙΝΤΕΟ: Το παρθενικό του Μπένσοπ και οι κρίσιμες φάσεις του Απόλλων-ΑΠΟΕΛ

Το πρώτο βήμα έγινε από τον Απόλλωνα που επικράτησε του ΑΠΟΕΛ στο Τσίρειο με 1-0, για τον πρώτο αγώνα της Β' φάσης του κυπέλλου μεταξύ των δυο ομάδων.

Οι κυανόλευκοι, μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και ευτύχησαν να σκοράρουν από το τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης κάτι που έμελλε να ήταν και το μοναδικό τέρμα. Ο Μπένσοπ, με το πρώτο του άγγιγμα στην μπάλα στο πρώτο του παιχνίδι με τη φανέλα του Απόλλωνα, έδωσε ένα μικρό πλεονέκτημα ενόψει και του επαναληπτικού στο ΓΣΠ.

Από την πλευρά του ο ΑΠΟΕΛ, εμφανίστηκε πολύ καλύτερος στο β' ημίχρονο, κρατώντας μπάλα και δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Ζόελ Μολ. Αν μη τι άλλο βρήκε μερικές καλές στιγμές.

Πρόεδρος ΚΟΑ: Στα αρχικά στάδια η Ομόνοια για το γήπεδο κοντά στις Χαλεπιανές
Στο παρά πέντε ο ΑΠΟΕΛ για την ανέγερση του νέου γηπέδου-Η τοποθέτηση του Ιωάννου
Τα δεδομένα για τον Γιοβάνοβιτς και η απόφαση για τον προπονητή της Εθνικής Ελλάδος
Χριστοδουλίδης: Αν πετύχουν οι επαφές με επενδυτές ή χορηγούς η ΑΕΛ θα ανέβει πολλά σκαλοπάτια