Συστήθηκε στους λέοντες ο Παπαφώτης-Σίφουνας η ΑΕΛ στα Πολεμίδια

Με το δεξί μπήκε στα φιλικά παιχνίδια η ΑΕΛ, η οποία επικράτησε με το εκκωφαντικό 1-8 της νεοφώτιστης Καρμιώτισσας Πολεμιδιών, στο στάδιο Πάνω Πολεμιδιών.

Οι γαλαζοκίτρινοι άνοιξαν το σκορ στο 3’ με τον Γκαζαρίαν, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Αρμένιος έδωσε πάσα στον Μαέ που έγραψε το 0-2.

Ο Μαέ ήταν ο σκόρερ και του τρίτου γκολ των γαλαζοκιτρίνων στο 23’. Στο 28’, το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ΑΕΛ Βασίλης Παπαφώτης άνοιξε λογαριασμό γράφοντας το 0-4.

Στο 53’ η Καρμιώτισσα μείωσε με γκολ του Αντρέα Νεοφύτου σε 1-4.

Το 1-5 για την ΑΕΛ έγινε στο 61’, με γκολ του Τόρες, ενώ ο Σίλβα στο 76’ έγραψε το 1-6.

Στο 83’ ο Σίλβα έγραψε το 1-7, ενώ ο δείκτης του σκορ σταμάτησε στο 1-8 χάρις στο γκολ του Ανδρέα Αβραάμ.

Οι ενδεκάδες
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κυριακίδης, Ευσταθίου, Μπουμπά, Πιντσέλι, Κωνσταντίνου, Καπαρτής, Φράγκου, Χρίστου, Καψός, Φελισιέν, Νεοφύτου

Στον πάγκο: Καιρίνος, Ανδρονίκου, Σάσι, Χριστοφή, Σάββα, Πιερή, Πολύζος, Αναστασιάδης, Χρυσοστόμου. Ν.Κωνστίνου

ΑΕΛ: Πρόσεκ, Τεσέιρα, Ε.Αντωνίου, Δ.Αβραάμ, Κυριάκου, Μ. Κωνσταντινίδης, Παπαφώτης, Γερολαίμου, Μ.Αντωνίου, Γκαζαριάν, Μαέ.

Εντεκάδα  του δευτέρου ημιχρόνου για την ΑΕΛ: Κεραυνός, Α. Αβραάμ, Μάιντεβατς, Έουλερ, Μουστάκης, Ντανίλο, Ράσο, Κέρκεζ, Τόρες, Παντελή, Μελαναρκίτης

Λύση συνεργασίας Ανόρθωσης με Thioune-Χάρισε μέρος των δεδουλευμένων του
Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης