Συνεχίζεται η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος με δύο αγώνες

Με δύο αγώνες συνεχίζεται σήμερα το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου, το οποίο διεξάγεται στη σκιά της πανδημίας του κορωνοϊού.

Συγκεκριμένα, η Πάφος F.C. αντιμετωπίζει την Ομόνοια (18:30) και ο Απόλλων τη Δόξα(20:30).

Αύριο θα διεξαχθούν ακόμη δύο αγώνες μεταξύ του Ολυμπιακού και της ΑΕΛ(18:00) και της Ανόρθωσης και του Ερμή(19:30).

Η αυλαία της πρώτης αγωνιστικής θα πέσει τη Δευτέρα με τον αγώνα  Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΚ(19:00).

Κατά τον χθεσινό πρώτο αγώνα, το ΑΠΟΕΛ αναδείχτηκε ισόπαλο 2-2 με τη νεοφώτιστη Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Το ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Σαχάρ και η Καρμιώτισσα ισοφάρισε στο 20ο λεπτό με τον Σάσι, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο 1-1.

Στο 72ο λεπτό ο Σάντος έδωσε εκ νέου προβάδισμα (2-1) στο ΑΠΟΕΛ και στο 75ο λεπτό ο Χρίστου ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στον πρώτο χρονικά αγώνα της νέας χρονιάς.

Με νίκη 4-3 επί της Καρμιώτισσας ολοκλήρωσε η ΑΕΛ τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα
Primetel: Ανανέωση της Συμφωνίας Διανομής Αθλητικού περιεχομένου με τη Cyta
Με εξάρα επί του Εθνικού αποχαιρέτησε η Δόξα Κατωκοπιάς την Α΄ Κατηγορία
Η μπάλα της Primetel καταλήγει στα δίχτυα της Cytavision-Διαφοροποιείται το σκηνικό στα τηλεοπτικά
Εξάντλησαν όλα τα εισιτήρια της Ανατολικής οι οπαδοί της Ομόνοιας
Ορίστηκε η καυτή σφυρίχτρα του μεγάλου τελικού πρωταθλήματος στο ΓΣΠ
Μη προσβάσιμα τα γήπεδα σε ΑμεΑ, πολλά παράπονα για το στάδιο Άλφαμεγα-Σειρά μέτρων από Λοττίδη
«Ο καθένας έγινε οικονομολόγος, τα 24 εκ. προέρχονται από χορηγούς και τη συμβολή των ιδιοκτητών»
Βράβευση για τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας, Μιχάλη Χαραλάμπους