Με ένα γκολ στην αρχή και ένα στο τέλος πήρε το ζητούμενο η ΑΕΚ κόντρα στον Ερμή

Άλλο ένα τρίποντο για την ΑΕΚ, η οποία επικράτησε με 2-0 του Ερμή σε αγώνα που διεξήχθη για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA.

Ένα γκολ του Χέιτλι έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Λάρνακας, από νωρίς, ενώ στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Τρισκόφσκι κλείδωσε τη νίκη, αφού διαμόρφωσε το τελικό 2-0 πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα.

Επόμενο παιχνίδι για την ΑΕΚ είναι την ερχόμενη Παρασκευή (30/10) κόντρα στην Πάφο στην Αρένα, ενώ ο Ερμής την ερχόμενη Τετάρτη (28/10) θα αγωνιστεί στο εξ αναβολής παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα.

Πλήγμα με Μπεζούς στην Ομόνοια-Έξι μήνες εκτός δράσης
Τούτιτς: Η Ομόνοια μπορεί να πάρει πρωτάθλημα και κύπελλο, το αξίζει
Χωρίς Βαλμπουενά στον επαναληπτικό με Πάφο ο Απόλλωνας
Πώς απαντά το ΓΣΠ για το ενδιαφέρον της Ομόνοιας 29Μ και για οφειλόμενα ΑΠΟΕΛ και Ομόνοιας
Ανακοινώθηκαν τα τελευταία ντέρμπι του πρωταθλήματος από την ΚΟΠ
Έκανε αποδεκτό το αίτημα της ΚΟΠ η UEFA και αλλάζει η ώρα έναρξης των αγώνων της Εθνικής
Το βιολί της η Ομόνοια, πέρασε και από το Παπαδόπουλος με Αλιούμ και Σεμέδο
Σε ματσάρα που έσπασαν καρδιές πήρε τη νίκη η ΑΕΚ στο 96' και κυνηγά τον ΑΠΟΕΛ
Προσγειωμένος ο Σα Πίντο-«Δεν τη χαρακτηρίζω νίκη τίτλου, όλοι πρέπει να μείνουμε ήρεμοι»