Λύγισε στο φιλικό με την Ελλάδα η Κύπρος

Την φιλική ήττα με 2-1 από την Ελλάδα γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών λίγες μέρες πριν από τις επίσημες υποχρεώσεις της.

Ο αγώνας έγινε στο Στάδιο "Γεώργιος Καμάρας"  (Ριζούπολη) στην Αθήνα και αποτέλεσε χρήσιμο τέστ και για τις δύο ομάδες.

Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Τζόλη και στο 17ο λεπτό ο Γιακουμάκης πέτυχε το 2-0, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο.

Καλύτερη η παρουσία από τους διεθνείς μας στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 58ο λεπτό η Εθνική μας μείωσε σε 2-1 με τον Μάριο Ηλία. Πρώτο γκολ για τον Μάριο στην 3η του συμμετοχή με την Εθνική μας.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Ελλάδα: Μπάρκας, Μαυρίας (68'Ρότα), Κουρμπέλης, Μιχαηλίδης, Τσιμίκας (46'Λυκογιάννης), Ζέκα (46'Λαμπρόπουλος), Μπακασέτας (46'Πέλκας), Φορτούνης (46' Λημνιός), Χατζηγιοβάνης, Τζόλης (46'Μπουχαλάκης), Γιακουμάκης.

Κύπρος: Δημητρίου, Χ.Κυριάκου, Χ.Σιέλης (76'Παπαφώτης), Ν. Ιωάννου (61'Θ. Ιωάννου), Κατελάρης (46'Καρώ), Χάμπος (61' Κούσουλος), Αντωνίου, Γκόγκιτς (46'Κάστανος), Αρτυματάς, Πίττας, Ηλία (87'Τζιωνής).

ΒΙΝΤΕΟ: Μια ντουζίνα γκολ στο Καρμιώτισσα-Οθέλλος
Το ΔΣ της Apollon Ladies ζητά παραίτηση του εκπροσώπου του σωματείου στην ΚΟΠ
Η θέση της Πάφου για το αίτημα στην ΚΟΠ για αλλαγή έδρας του τελικού-«Κάθε ομάδα θα το έκανε»
Σπιλέφσκι: Στην Κύπρο μόλις ανοίξω το στόμα μου, μπαμ κόκκινη
Η ανάλυση της ΚΟΠ για τα πέναλτι που κέρδισαν ΑΠΟΕΛ, Απόλλων και Πάφος
Ζητά την άμεση παραίτηση του Φοίβου Βάκη η Apollon Ladies
Αποζημιώνεται ο Καραβίδας από τη FIFA για το... στήσιμο από τον Ουάρντα με 150.000 ευρώ
Στο μικροσκόπιο της Επ. Δεοντολογίας τρεις αγώνες που ενδέχεται να ήταν προσυνεννοημένοι