Επεισοδιακό παιχνίδι με δύο γκολ, δύο κόκκινες και παφίτικη ανάβαση στην εξάδα

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με δύο κόκκινες κάρτες και πέναλτι, η Πάφος επικράτησε της Δόξας με 1-0 και ανέβηκε στους 18 βαθμούς και την πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Από την αρχή του αγώνα, το παιχνίδι ήταν σκληρό και ο διαιτητής της αναμέτρησης αναγκάστηκε να δείξει πολλές κίτρινες κάρτες.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης, μπήκε στο 59ο λεπτό, μετά από χέρι που έκανε ο Εγγλέζου πάνω στη γραμμή τέρματος.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε τον Κύπριο ποδοσφαιριστή, ενώ ο Βαλακάρι νίκησε τον Παρασκευά και άνοιξε το σκόρ.
Δύο λεπτά αργότερα, ο Λουίς Κάρλος της Δόξας, είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από το παιχνίδι, αφήνοντας την ομάδα του με εννέα ποδοσφαιριστές.

Στο 85’ η Πάφος διπλασίασε τα τέρματά της, με πλασέ του Ράκελς.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Άρχισε την προετοιμασία της για τους αγώνες με Λετονία και Σερβία η Εθνική
Νίκησε την Ανόρθωση και πιέζει τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ
Επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας και έφυγε νικητής από το Δασάκι ο Εθνικός
Η Ανόρθωση υποδέχεται την ΑΕΚ στο «Παπαδόπουλος»
ΒΙΝΤΕΟ: Δέχθηκε παφίτικο χαστούκι ο Άρης και πέταξε την τεράστια ευκαιρία για κορυφή
Έντονος ο Σα Πίντο-«Ρώτησα τον διαιτητή για ένα σπρώξιμο του Τομανέ και μου είπε ότι δεν τον κάλεσε το VAR»
Η πρώτη αντίδραση του Αναστασίου μετά τη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ
Βασίλισσα στο αιώνιο η Ομόνοια μείωσε στο -5 από την κορυφή και έβαλε σε μπελάδες τον ΑΠΟΕΛ
Με αυτούς παρατάσσονται Πάφος και Άρης στο Στέλιος Κυριακίδης
BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε η Ομόνοια μέσω VAR και το γκολ του Στεπίνσκι που σίγησε το ΓΣΠ