ΒΙΝΤΕΟ: Πήρε την μπουκιά από το στόμα της Ομόνοιας ο Μαέ-Ισοπαλία στο Τσίρειο

Με γκολ του Μαέ στις καθυστερήσεις η ΑΕΛ έφερε το παιχνίδι απέναντι στην Ομόνοια στα ίσα και ως εκ τούτου οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Ο Τόρες έκανε το σουτ, η μπάλα έφτασε στον Μαέ, ο οποίος με γυριστό σουτ νίκησε τον Φαμπιάνο για το 1-1.
Σημειώνεται ότι οι πράσινοι, προηγήθηκαν στο έκτο λεπτό όταν ο Λέζιακς μοίρασε ασιστ στον Λοΐζου ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Νωρίς νωρίς πήρε προβάδισμα στο σκορ η Ομόνοια με τον νεαρό Λοΐζου. Ο νεαρός άσος των πρασίνων, πήρε ασίστ από τον Λέζιακς στο έκτο λεπτό και με πλασέ άνοιξε το σκορ, γράφοντας το 0-1.

Μετά το γκολ της Ομόνοιας, η ΑΕΛ ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και προσπάθησε να ισοφαρίσει το σκορ, όμως η άμυνα της Ομόνοιας έκλεισε καλά τους χώρους και κατάφερε να απομακρύνει κάθε κίνδυνο μπροστά από την εστία του Φαμπιάνο.

Ο Βραζιλιάνος, χρειάστηκε να παρέμβει μόλις μία φορά, μετά από σουτ του Τόρες στο 43', απομακρύνοντας δύσκολα σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση της ΑΕΛ ήταν και πάλι ασφυκτική, με τους ποδοσφαιριστές του Ντούσαν Κέρκεζ να κερδίζουν αρκετά στημένα και να δημιουργούν προϋποθέσεις για γκολ.

Η ΑΕΛ έφτασε στην ισοφάριση με τον Μαέ στο 92ο λεπτό, με σουτ εντός περιοχής.
H ταυτότητα του αγώνα:

ΑΕΛ: Βοζίνια, Αντωνίου (82′ Μάιντεβατς), Τεϊσέρα, Ράσο, Σάντος, Ριέρα, Ζντραφκόφσκι (82′ Δ. Αβραάμ), Ντανίλο, Τόρες, Α. Αβραάμ (31′ Αντάμοβιτς), Μπάμπιτς (70′ Εμάε)

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Λανγκ, Λέτσγιακς, Κούσουλος, Γκόμεθ, Τζιωνής, Λοΐζου (50′ Σέχου), Κακουλλής (50′ Τιάγκο), Ντούρις (68′ Ασάντε)

Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ