ΒΙΝΤΕΟ: Αγκάλιασε τη νίκη ο Ερμής, αλλά ο Κάρλος είχε άλλη άποψη στο Μακάρειο

Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι μεταξύ Δόξας και Ερμή στο Μακάρειο στάδιο, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1, παρότι η ομάδα της Κατωκοπιάς αγωνίστηκε για περισσότερο από μισή ώρα με παίκτη λιγότερο.

Η Δόξα, έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, μετά την αποβολή του Μαρτίνου Χριστοφή, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ονησίφορο Ρουσιά.

Μετά την κόκκινη κάρτα, ο Ερμής ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και τελικά κατάφερε να σκοράρει στο 83ο λεπτό, με τον Ονησίφορο Ρουσιά.

Ο Ρουσιάς πήρε την μπάλα εντός περιοχής και με ένα υπέροχο σουτ έστειλε την μπάλα στον ουρανό των δικτύων του Σισκόφσκι για το 0-1.

Μετά το γκολ, υπήρξαν σφοδρά παράπονα από τους παίκτες της Δόξας, ότι προηγήθηκε φάουλ στον Ολιβέιρα από τον Δημητρίου, όμως το VAR, είπε στον διαιτητή ότι δεν υπήρχε παράβαση και το γκολ μέτρησε κανονικά.

Η Δόξα, απάντησε δέκα λεπτά αργότερα, με τον Λουίς Κάρλος, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Καΐκέ, από πλάγια θέση και χάρισε στην ομάδα του τον ένα βαθμό.

Mε το βαθμό που πήρε η Δόξα ανέβηκε στους 31 βαθμούς και την έβδομη θέση, ενώ ο Ερμής στους 25 και παρέμεινε στην 11η θέση.

ΒΙΝΤΕΟ: Αποκαλύψεις Τάνκοβιτς για τη φοβερή γκολάρα που έστειλε την Πάφο στον τελικό
Σόκαρε τον Απόλλωνα σε νεκρό χρόνο η Πάφος και πέταξε για τελικό για πρώτη φορά στην ιστορία της
BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε μέσω VAR ο Απόλλωνας και το γκολ που έφερε την έκρηξη στις κερκίδες
Το respect του Σπιλέφσκι στους Ομονοιάτες-«Όποτε φώναζε ο κόσμος της Ομόνοιας σηκωνόταν η τρίχα μου»
BINTEO: Με σβηστές μηχανές πήρε την πρόκριση στο τελικό η Ομόνοια και πάει να γράψει ιστορία
BINTEO: Το εντυπωσιακό κορεό που έφτιαξαν οι οπαδοί του Απόλλωνα στο ασφυκτικά γεμάτο Άλφαμεγα
BINTEO: Η τεράστια χαμένη ευκαιρία του Κακουλλή που τους πέρασε όλους στο ΓΣΠ