Μόνος στην κορυφή ο Οθέλλος Αθηαίνου στη Β' Κατηγορία

Συνεχίζεται ο έντονος συναγωνισμός στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας μετά και από την ολοκλήρωση των σημερινών αναμετρήσεων της 22ης αγωνιστικής.

Η πρώτη τετράδα της βαθμολογίας: Οθέλλος 42, Αγία Νάπα 41, ΠΑΕΕΚ 40, Άρης 40

Στην Αθηαίνου ο Οθέλλος νίκησε με 2-1 την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα. Στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Ραφαήλ Αναστασίου και στο 28ο λεπτό ο Ανδρέας Νιόκκα πέτυχε το 2-0. Η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε στο 32ο λεπτό με τον Γιώργο Νεοφύτου.

Στην Ερήμη Κούρης και ΠΑΕΕΚ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Οι γηεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Κόνορ και στο 28ο λεπτό ο Καπαρτής ισοφάρισε για την ΠΑΕΕΚ.

Στην Ξυλοτύμπου η τοπική ομάδα αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με τον Άρη.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε χθες με το νικηφόρο εκτός έδρας 1-0 της Αγίας Νάπα έφτασε επί της Ομόνοιας Αραδίππου.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:

ΑΕΖ - ΑΣΙΛ Λύσης 0-2 (52' Χούτρης, 89' Μούσιτς)

Κούρης Ερήμης - ΠΑΕΕΚ 1-1

Αλκή Ορόκλινης - Ακρίτας Χλώρακας 3-2 (13' Κατσιατή, 30' Ολατούντζι, 70' Χαραλάμπους / 21' Μ. Χριστοδούλου, 85' πεν. Ζήνωνος)

ΘΟΪ Λακατάμιας - Ονήσιλος Σωτήρας 2-1

Αχυρώνας Λιοπετρίου - Αναγέννηση Δερύνειας 0-1 (Χρήστος Ευσταθίου 55')

Οθέλλος Αθηαίνου - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 2-1

ΠΟ Ξυλοτύμπου - Άρης 0-0

Κυριακή 7 Μαρτίου (15:30)

Ομόνοια Ψευδά - Διγενής Ακρίτας Μόρφου

Πήρε το διπλό κόντρα στην ΑΕΖ και ακόμη ελπίζει η Δόξα
Πέτυχαν από τρία γκολ Εθνικός και Απόλλωνας και μοιράστηκαν από ένα βαθμό
«Δεν παρακάλεσε ποτέ κανέναν για χρήματα ο Κίρζης, θα καλύψει μόνος του τη ζημιά»
Οι ενδεκάδες Εθνικού και Απόλλωνα στο Δασάκι
Άκυρο στο αίτημα της Πάφου για να διεξαχθεί σε άλλο γήπεδο ο τελικός Κυπέλλου
Επιστολή της Πάφου στην ΚΟΠ για αλλαγή έδρας του τελικού κυπέλλου
Αφιερωμένες αγωνιστικές για την τελική φάση του EURO
Δύο παιχνίδια για την 11η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο
Στην Περιστερώνα ο τελικός Κυπέλλου Apollon Ladies-Λευκοθέα Λατσιών
Σύσκεψη την Πέμπτη για τον τελικό κυπέλλου-Καθορίζεται ο αριθμός εισιτηρίων και η ώρα