Συμβιβασμός και από ένα βαθμό για Νέα Σαλαμίνα και Καρμιώτισσα

Σε ισοπαλία 1-1 συμβιβάστηκαν Νέα Σαλαμίνα και Καρμιώτισσα σε αγώνα που ολοκληρώθηκε στο «Αμμόχωστος» για την 7η αγωνιστική του β’ ομίλου των play-off του παγκυπρίου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Η Νέα Σαλαμίνα ανέβηκε στους 34 βαθμούς του ομίλου, ενώ η Καρμιώτισσα διατηρείται στην τελευταία θέση με 23 βαθμούς.

Και τα δύο γκολ επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Βάγκνερ στο 40ο λεπτό με πετυχημένο κτύπημα πέναλτι, με την Καρμιώτισσα να ισοφαρίζει ένα λεπτό αργότερα με τον Ρομό.

Ενδεκάδες:

Νέα Σαλαμίνα (Χ. Μιχαήλ): Κίσσας, Σεργίου, Καμισόκο, Ντουβεντρού (80' Πικής), Βάγκνερ, Οσέι (80' Κρεάν), Τσουκαλάς, Νικολάου (46' Μπρένο), Χριστοφόρου, Κονφέ, Σανκό (68' Βαρέλα).

Καρμιώτισσα (Γ. Ποντικός): Κίττος, Ευσταθίου, Ρομό (88' Δημητρίου), Χριστοφή, Πέρεζ (80' Ντουάρτε), Ι. Σάσι (80' Μ. Σάσι), Χατζηβασίλης, Χρίστου, Καψός, Χέρκοβιτς (59' Κωμοδίκης), Νεοφύτου (88' Σάββα).

Σκόρερ: 40' Βάγκνερ / 42' Ρομό.

Κίτρινες: 60' Σανκό, 67' Καμισοκό, 86' Χριστοφόρου / 7' Ποντικός, 55' Καψός, 59' Νεοφύτου, 69' Ι. Σασί.

Νίκησε την Ανόρθωση και πιέζει τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ
Επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας και έφυγε νικητής από το Δασάκι ο Εθνικός
Η Ανόρθωση υποδέχεται την ΑΕΚ στο «Παπαδόπουλος»
Το μήνυμα του ΠΑΟΚ για το θάνατο του 15χρονου-«Η μνήμη του θα μείνει ζωντανή»
ΒΙΝΤΕΟ: Δέχθηκε παφίτικο χαστούκι ο Άρης και πέταξε την τεράστια ευκαιρία για κορυφή
Έντονος ο Σα Πίντο-«Ρώτησα τον διαιτητή για ένα σπρώξιμο του Τομανέ και μου είπε ότι δεν τον κάλεσε το VAR»
Η πρώτη αντίδραση του Αναστασίου μετά τη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ
Βασίλισσα στο αιώνιο η Ομόνοια μείωσε στο -5 από την κορυφή και έβαλε σε μπελάδες τον ΑΠΟΕΛ
Με αυτούς παρατάσσονται Πάφος και Άρης στο Στέλιος Κυριακίδης
BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε η Ομόνοια μέσω VAR και το γκολ του Στεπίνσκι που σίγησε το ΓΣΠ