Κεφάλι στο σκορ με Ππαουλή για την Ομόνοια στην Αρένα

Σ’ ένα παιχνίδι που ενδεχομένως να κρίνει τον τίτλο του πρωταθλητή, η Ομόνοια αντιμετωπίζει την ΑΕΚ στο ΑΕΚ Αρένα και θέλει μόνο νίκη για να παραμείνει στην κορυφή και να ελπίζει ότι ο Απόλλωνας θα στραβοπατήσει απέναντι στον Ολυμπιακό, ώστε οι πράσινοι να σηκώσουν την κούπα του πρωταθλητή.

Από την άλλη, η ΑΕΚ θέλει να κάνει την έκπληξη και να… χαλάσει το πάρτι των πρασίνων. Μετά την ήττα στο πρώτο παιχνίδι της μετά… Αυγουστή εποχής, ο Έκτορ Γκονζάλες ψάχνει το πρώτο του τρίποντο ως προπονητής της ομάδας της Λάρνακας.

Πολύ δυνατά μπήκε στο γήπεδο η Ομόνοια, η οποία μόλις στα 30 δευτερόλεπτα έχασε τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.

Μετά από μπαλιά του Τιάγκο από αριστερά,  ο Παπουλής από το ύψος της μικρής περιοχής έπιασε την κεφαλιά ψαράκι, αλλά ο Μολ ήταν έτοιμος και απέκρουσε τη μπάλα.

Πέντε λεπτά αργότερα, μετά από μπαλιά του Λέζιακς, ο Παπουλής και πάλι από εξαιρετικό σημείο έπιασε την κεφαλιά, η οποία έφυγε έξω.

Μετά τα πρώτα λεπτά, η ΑΕΚ ισορρόπησε τον αγώνα και πατούσε καλύτερα στο γήπεδο, χωρίς ωστόσο να φθάσει σε κάποια μεγάλη ευκαιρία για γκολ.

Στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με τον Φώτη Παπουλή. Συγκεκριμένα, ο Τιάγκο έστειλε τη μπάλα στον Ελλαδίτη, όπως είχε κάνει και στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο αυτή τη φορά ο Παπουλής ευστόχησε, γράφοντας το 0-1 για το τριφύλλι.

Οι ενδεκάδες:

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Λέζιακς, Σεχού, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Γκόμεζ, Κούσουλος, Τιάγκο, Μποτεάκ, Παπουλής, Τσέποβιτς

ΑΕΚ: Μόλ, Αντωνιάδης, Σπιρόφσκι, Ακοράν, Τρισκόφσκι, Νάντο, Χέιτλι, Φερνάντερ, Μικέλ, Ιωάννου, Ναούμ

ΒΙΝΤΕΟ: Συγκινεί ο 92χρονος που έζησε την Ομόνοια από τη μέρα ίδρυσής της-«Είναι θρησκεία για τον κόσμο της»
Προχωρεί σε έκτακτη Γενική Συνέλευση η Ανόρθωση-Καθοριστικές οι επόμενες κινήσεις
Απάντησε για την αγαπημένη του ομάδα και τον παίκτη που λατρεύει ο Γκομίς-Όσα αποκάλυψε
Κάργας: Αποτύχαμε σαν κοινωνία πιο πολύ χαρήκαμε που αποκλείστηκε η Εθνική