ΒΙΝΤΕΟ: Γκρέμισε τα ένΔΟΞΑ Παρίσια στο φινάλε και έφυγε με τρίποντο η Ομόνοια

Τεράστια ανατροπή για την Ομόνοια, καθώς κατάφερε στο φινάλε της αναμέτρησης να επικρατήσει με 2-1 της Δόξας, σε αγώνα που διεξήχθη για την τρίτη αγωνιστική.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς κατάφερε να σκοράρει στο 17΄με τον Σαντίκ, μετά από σέντρα του Στυλιανού ο επιθετικός της Δόξας με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: BINTEO: Το γκολ της Δόξας που ακυρώθηκε και η... ανακούφιση της Ομόνοιας

Στη συνέχεια, με την επίτευξη του γκολ ο διαιτητής της αναμέτρησης, Κωνσταντίνος Φελλάς, πήγε στο VAR και εξέτασε τη φάση, όπου διαφάνηκε ότι ο Μέσκα ήταν ακάλυπτος και συγκρούστηκε με τον Λέζιακς και έπεσε στο έδαφος, επηρεάζοντας τη φάση.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι σκόραραν για δεύτερη φορά στο παιχνίδι, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Αντενόν έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φαμπιάνο. Ωστόσο και πάλι η φάση ελέγχθηκε από το VAR και το γκολ δεν μέτρησε.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: ΒΙΝΤΕΟ: Η αμφιλεγόμενη φάση στο ΓΣΠ και οι φωνές για γκολ

Στο 72΄οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Εμπραλίτζε, ο οποίος πάτησε περιοχή σούταρε και ο Φαμπιάνο δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα στα χέρια του, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα.

Στο 94' ο Κακουλής ανατράπηκε από τον Σισκόφσκι και έτσι ο διαιτητής υπέδειξε την άσπρη βούλα, με τον Ντούρις να ευστοχεί από τα ένδεκα βήματα και να χαρίζει τον βαθμό στην ομάδα του.

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Λέζιακς σκόραρε το δεύτερο γκολ της Ομόνοιας και χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του.

Σημειώνεται ότι, οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκαν οι Γκόμες και Σισκόφσκι, αντίστοιχα.

Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ