LIVE: Απίστευτο παιχνίδι στο Τσίρειο-Μείωσε στο γκολ η Ανόρθωση

Δύσκολη έξοδο στο Τσίρειο στάδιο, πραγματοποιεί η Ανόρθωση, η οποία τίθεται αντιμέτωπη με τον Άρη.

Οι κυανόλευκοι, μετά τη δύσκολη νίκη επί του Εθνικού, θέλουν να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, απέναντι σε μια ομάδα που ξεκίνησε το πρωτάθλημα με υψηλές βλέψεις και στόχους.

Το προφίλ του αγώνα:

Τρία γκολ σε διάστημα επτά λεπτών σκόραρε ο Άρης, σοκάροντας από το ξεκίνημα του αγώνα την Ανόρθωση. Ο Άρης, βρήκε δίκτυα τρεις φορές, από το 11' μέχρι το 18', με δράστη τον Μάριους Στεπίνσκι.

Στο 11', μετά από λάθος στην άμυνα της Ανόρθωσης, ο Άρης κέρδισε πλάγιο, το οποίο εκτελέστηκε γρήγορα και αμέσως έγινε μπαλιά στην περιοχή των κυανολεύκων εκεί όπου ο Μάριους Στεπίνσκι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Πέντε λεπτά αργότερα μετά από φάουλ του Καζού, ο Στεπίνσκι σκόραρε και πάλι με κεφαλιά για το 2-0.

Στο 18' ο Άρης σημείωσε και τρίτο γκολ και πάλι με τον Στεπίνσκι, με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή.

Στο 28ο λεπτό του αγώνα, ο Αμρ Ουάρντα έδωσε ανάσα στην Ανόρθωση, αφού μείωσε σε 3-1.

Ο Αιγύπτιος, μετά από μπαλιά του Κορρέα από δεξιά έπιασε δυνατή κεφαλιά, νικώντας τον Βάνα Άλβες για το 3-1.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου η Ανόρθωση έψαξε το γκολ που θα της έδινε την ευκαιρία να ξαναμπεί στον αγώνα, αλλά δεν τα κατάφερε.

Ότι δεν κατάφερε πριν το ημίχρονο, το πέτυχε στο 50' η Ανόρθωση, με τον Νίκο Καλτσά, ο οποίος με σουτ νίκησε τον Βάνα Άλβες και μείωσε σε 3-2.

Oι ενδεκάδες:

Αρης: Βάνα Άλβες, Γκαρθία, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Καζού, Γιάγκο, Κβάσουκ, Σίντεφελντ, Ρονκάλια, Πασέκο, Σιμιόν

Ανόρθωση: Λόρια, Κορρέα, Αραγιούρι, Ρισβάνης, Κορέια, Αρτυματάς, Ντέλετιτς, Πόποβιτς, Ουάρντα, Νινούα, Λάφερτι

Κέρδισε τη Σαλαμίνα και συνεχίζει τη μάχη η Δόξα-Επικράτησε του Εθνικού ο Οθέλλος
BINTEO: Η ανάλυση πίσω από την φωτοβολίδα του Τάνκοβιτς που ξέρανε τον Απόλλωνα-Στα 35 μέτρα με 85 χλμ
Τώρα που η μπάλα καίει καλούνται να αποδείξουν πόσα καντάρια μπάλας ξέρουν-Όλα τα βαθμολογικά δεδομένα
Δημητρίου: Προχωρούν οι διαδικασίες για ιδιόκτητο γήπεδο και ανακαίνιση του Ηλίας Πούλλος