ΒΙΝΤΕΟ: Έπαιξε με τη φωτιά και... κάηκε από τη Φλόρα η Ανόρθωση

Τον πρώτο της βαθμό στους ομίλους του Conference Leafue, πήρε η Ανόρθωση, η οποία εξήλθε ισόπαλη 2-2 με τη Φλόρα Ταλίν, σε αγώνα που διεξήχθη για την 3η αγωνιστική.

Ο σύλλογος της Αμμοχώστου, σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο, καθώς κατάφερε μέσα σε διάστημα τριών λεπτών να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων, ενώ λίγα λεπτά αργότερα οι Εσθονοί κατάφεραν να μειώσουν. Στο 79' οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-2.

Στο 25' της αναμέτρησης ο Χουσμπάουερ μετά από ωραία ενέργεια γύρισε στον Ντέλετις στην περιοχή της Φλόρας, με τον δεύτερο με σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Κατσαράβα έκανε επίσης ωραία ενέργεια από αριστερά και μπαίνοντας στην περιοχή έδωσε στον Πόποβιτς, που με πλασέ διπλασίασε τα γκολ των κυανολεύκων.

Στο 38' της αναμέτρησης, μετά από γύρισμα ο επιθετικός της ομάδας της Εσθονίας κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας της Αμμοχώστου και αν μειώσει για την ομάδα του.

Στο 79' ο Σάπινεν πέτυχε και δεύτερο γκολ με πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ανόρθωση (Τιμούρ Κετσπάγια): Τζουρ, Αμπαρτζουμιάν (46′ Κορρέα), Αραγιούρι, Ρισβάνης, Αντωνιάδης (75′ Αβραάμ), Αρτυματάς, Χουσμπάουερ, Πόποβιτς (69′ Ιωάννου), Ντέλετιτς (59′ Καλτσάς), Ουάρντα, Κατσαράβα (59′ Χριστοδουλόπουλος).

Φλόρα (Γιούργκεν Χεν): Ίγκονεν, Λίλαντερ, Πουργκ, Κουσκ, Καλάστε, Ζενιόφ, Σόμετς, Πομ (70′ Μίλερ), Ογιάμα (66′ Αλίκου), Βασίλιεφ, Σάπινεν (83′ Κουράξιν).

Σκόρερ: Ντέλετιτς 25′, Πόποβιτς 28′ / Σάπινεν 38′, 79′