BINTEO: Με ένα γκολ στην αρχή και ένα στο τέλος, πήρε σπουδαίο διπλό στη Λεμεσό η ΑΕΚ

Με σπουδαίο διπλό στις αποσκευές της θα αποχωρήσει από στο Τσίρειο στάδιο η ΑΕΚ, η οποία σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος, επικράτησε της ΑΕΛ με 2-0. Μάλιστα, λόγω προβλήματος που προέκυψε στο VAR, ο αγώνας άρχισε στις 19:40.

Η ομάδα της Λάρνακας με τη νίκη της επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά το ισόπαλο ντέρμπι κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, και σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση με 24 βαθμούς, μαζί με τον Απόλλωνα.

Το πρώτο γκολ για την ΑΕΚ, πέτυχε ο Γκιούρσκο, με ένα πανέμορφο γκολ.  Συγκεκριμένα, ο Ούγγρος άσος με ένα φαλτσαριστό πλασέ από πλάγια θέση έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Λίγα λεπτά μετά, δόθηκε πέναλτι για παράβαση του Τόμοβιτς, στον Τόρες, ωστόσο μετά από παρέμβαση του VAR, ο διαιτητής είδε ξανά τη φάση και αποφάσισε ότι δεν υπάρχει παράβαση.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ διπλασίασε τα τέρματα της με τον Φαράζ. Μετά από κόρνερ και με τον Βοζίνια να έχει βγει στην αντίπαλη εστία, ο Φαράζ σούταρε από μακριά και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΛ (Ντούσαν Κέρκεζ): Βοζίνια, Αντωνίου, Τεϊσέιρα, Ριστέφσκι, Έουλερ, Ζντραφκόσκι, Ριέρα, Παπαφώτης, Τόρες, Πελέ, Τσάβες.

ΑΕΚ (Νταβίδ Καταλά): Toύμπας, Τάντι, Μιλίτσεβιτς, Τόμοβιτς, Ροσάλες, Λέντες, Μάμας, Ακοράν, Γκιούρσκο, Τρισκόφσκι, Ρομό.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Τρέχουν να επιδιορθώσουν το πρόβλημα στο… σπασμένο VAR λόγω των αυριανών ντέρμπι

Άρχισε την προετοιμασία της για τους αγώνες με Λετονία και Σερβία η Εθνική
Νίκησε την Ανόρθωση και πιέζει τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ
Επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας και έφυγε νικητής από το Δασάκι ο Εθνικός
Η Ανόρθωση υποδέχεται την ΑΕΚ στο «Παπαδόπουλος»
ΒΙΝΤΕΟ: Δέχθηκε παφίτικο χαστούκι ο Άρης και πέταξε την τεράστια ευκαιρία για κορυφή
Έντονος ο Σα Πίντο-«Ρώτησα τον διαιτητή για ένα σπρώξιμο του Τομανέ και μου είπε ότι δεν τον κάλεσε το VAR»
Η πρώτη αντίδραση του Αναστασίου μετά τη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ
Βασίλισσα στο αιώνιο η Ομόνοια μείωσε στο -5 από την κορυφή και έβαλε σε μπελάδες τον ΑΠΟΕΛ
Με αυτούς παρατάσσονται Πάφος και Άρης στο Στέλιος Κυριακίδης
BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε η Ομόνοια μέσω VAR και το γκολ του Στεπίνσκι που σίγησε το ΓΣΠ