ΒΙΝΤΕΟ: Έπαιξε με τη φωτιά, αλλά δεν... κάηκε η Ομόνοια

Πολύτιμο τρίποντο για την Ομόνοια, η οποία επικράτησε με 2-1 της ΠΑΕΕΚ, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική.

Οι πράσινοι επέστρεψαν στις νίκες και κατάφεραν δέκα λεπτά πριν από το τέλος να σκοράρουν και να πάρουν τους τρεις βαθμούς, απέναντι σε μια ΠΑΕΕΚ που έβαλε δύσκολα στην ομάδα της Λευκωσίας.

Με τη νίκη της η Ομόνοια σκαρφάλωσε στην 4η θέση με 27 βαθμούς.

Τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στην επανάληψη. Συγκεκριμένα στο 55' ο Κακουλής άνοιξε το σκορ, με ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής.

Η απάντηση από την ΠΑΕΕΚ ήταν άμεση, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Νάντο με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στο πλεχτό του Φαμπιάνο.

Το νικητήριο γκολ για την Ομόνοια πέτυχε ο Τσέποβιτς στο 79'. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μποτεάκ, ο Σέρβος στράικερ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πρόζεκ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Ψάλτης, Γιούστε, Παναγιώτου, Λέζιακς, Ντίσκερουντ, Γκόμεθ, Μποτεάκ, Λοϊζου, Ασάντε (46′ Τσέποβιτς), Κακουλλής.

ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Πρόζεκ, Δημητρίου, Φραγκέσκου, Ομπανόρ, Κούρος, Ντίας (75′ Αριστοτέλους), Σουμαόρο, Νάντο, Ενόχ, Μπάμπιτς (63′ Χαραλάμπους), Καπαρτής (75′ Βαρέλα).

Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ