ΒΙΝΤΕΟ: Ο Τόμοβιτς έσωσε την ΑΕΚ και την έστειλε στους «8»

Πολύτιμη ισοπαλία 2-2 που της σφραγίζει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του κυπέλλου, εκεί όπου περιμένει ο Ονήσιλος Σωτήρας, απέσπασε η ΑΕΚ κόντρα στην ΠΑΕΕΚ.

Η ομάδα της Λάρνακας προηγήθηκε στο 44', με κεφαλιά του Ρόμο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λέντες. Στην επανάληψη, μέσα σε λίγα λεπτά η ΠΑΕΕΚ γύρισε το παιχνίδι και βρέθηκε αγκαλιά με την πρόκριση.

Συγκεκριμένα, στο 78’ ήρθε το 1-1, όταν ο Ράμος με σουτ νίκησε τον Λεάλ. Πέντε λεπτά αργότερα,  στο 82’, έγινε το 2-1 μετά από κακό διώξιμο από τον Λεάλ σε γύρισμα του Μιλίτσεβιτς,. Η μπάλα κτύπησε στον Καπαρτή και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τόμοβιτς ισοφάρισε με εκπληκτικό εκτός περιοχής σουτ και χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΕΕΚ: Παναγιώτου, Τσόσιτς, Φραγκέσκου (72΄ Μιλτς), Ντίας, Σουμαόρο, Δημητρίου, Μπάμπιτς (72΄ Καπαρτής), Κωμοδίκης (61΄ Ράμος), Κούρος, Άντρις Νεοφύτου (72΄ Νούνιτς), Βαρέλα (85΄ Αμερόνγκεν).

ΑΕΚ: Λεάλ, Τόμοβιτς, Μιλίτσεβιτς, Εγγλέζου, Γκαρσία (38΄ Τάντι – 86΄ Ολατούνζι), Λέδες (86΄ Ακοράν), Άλτμαν, Εσπινόσα, Φαράζ (73΄ Μάμας), Ρομό, Ντάρμπισαϊαρ (73΄ Ροσάλες).

H ανακοίνωση της Ανόρθωσης για τη Γενική Συνέλευση-Ορίστηκε Διοικούσα Επιτροπή μέχρι τις 10 Μαΐου
ΒΙΝΤΕΟ: Εννέα γκολ στο στάδιο Άλφαμεγα και τρίποντο για την ΑΕΛ
ΒΙΝΤΕΟ: Μια ντουζίνα γκολ στο Καρμιώτισσα-Οθέλλος
Το ΔΣ της Apollon Ladies ζητά παραίτηση του εκπροσώπου του σωματείου στην ΚΟΠ
Η θέση της Πάφου για το αίτημα στην ΚΟΠ για αλλαγή έδρας του τελικού-«Κάθε ομάδα θα το έκανε»
Σπιλέφσκι: Στην Κύπρο μόλις ανοίξω το στόμα μου, μπαμ κόκκινη
Η επίσημη θέση της Ομόνοιας για το ντέρμπι με ΑΠΟΕΛ-«Ευχόμαστε ο κόσμος μας να νιώσει ξανά τη χαρά»