ΒΙΝΤΕΟ: Πάφος με πάθος έφυγε με το διπλό από το Τσίρειο και έβαλε φωτιά στη βαθμολογία

Σπουδαίο διπλό για την Πάφο, η οποία πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, σε αγώνα που διεξήχθη για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ.

Η ομάδα της Πάφου με τη νίκη της έφθασε στους 42 βαθμούς και μείωσε τη διαφορά της από την 3η θέση στους τρεις βαθμούς, ενώ παράλληλα έκανε ένα ακόμη βήμα στην προσπάθεια της για έξοδο στην Ευρώπη.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι μετά τις εφτά σερί ισοπαλίες, αλλά και την παρουσία των οργανωμένων στο πλευρό τους, δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο.

Την ίδια ώρα, τεράστια σημασίας είναι τα παιχνίδια Άρης-ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ-Ανόρθωση.

Η βαθμολογία:

Η ταυτότητα του αγώνα

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς αρκετές φάσεις και στο 0-0, ενώ στην επανάληψη η Πάφος κατάφερε να βρει το γκολ στο 62’ με τον Ζάιρο.

Ο Απόλλωνας δεν παρουσιάστηκε όπως έπρεπε, αφού δεν πραγματοποίησε και την καλύτερη εμφάνιση. Μάλιστα, αρκετοί ποδοσφαιριστές δεν ήταν σε καλό βράδυ.

Μετά την επίτευξη του γκολ οι γαλάζιοι της Λεμεσού έψαξαν το γκολ και στο τελευταίο δεκάλεπτο έχασαν τεράστιες ευκαιρίες.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αλ Γκαντιουί σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Απόλλων (Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ): Α. Γιοβάνοβιτς, Μαυρίας (77′ Χαμάς), Β. Γιοβάνοβιτς, Ρομπέρζ, Αλεσάμι (77′ Ψύχας), Κολ (64′ Γιάνγκα), Σπόλιαριτς, Αλμπάνης (56′ Ίλιεφ), Ντιγκινί, Πίττας (64′ Χ. Κυριάκου), Νταμπό.

Πάφος FC (Ντάρκο Μίλανιτς): Ρούντκο, Τόμετσακ, Παλάσιος, Μπάιριτς, Ταλίς, Χότσκο, Πάντσεον, Βαλακάρι (75′ Ντράγκομιρ), Ζάιρο (75′ Χάμαντι), Χέσταντ (61′ Ντ. Αουρέλιο), Σεμέδο.

Σκάουτ από την ΑΕΚ Αθηνών για τον Πίττα στη Στοκχόλμη-«Τους έδωσα κάτι καλό για να δουν»
ΒΙΝΤΕΟ: Εξάρα η ΑΪΚ Στοκχόλμης κόντρα στη Νορκόπινγκ, δύο γκολ ο Πίττας
Ορίστηκαν οι διαιτητές για τα παιχνίδια του δεύτερο γκρουπ
Ο Φανιέρος πρόσφερε το μεγαλύτερο ποσό στον έρανο της Ανόρθωσης εις μνήμη του πατέρα του
H συμφωνία του Ουάρντα με τη Δόξα, τα ψυχολογικά προβλήματα και οι 150 χιλιάδες
Εννέα χρόνια αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ κόντρα στην ΑΕΚ
Η υπόσχεση του Μπεν Σιμόν, οι δύο νίκες επί του ΑΠΟΕΛ και οι πιθανές επιστροφές
Κλήση για προπονήσεις της Εθνικής Γυναικών ενόψει Γεωργίας
Το συγκινητικό μήνυμα των οπαδών της Πάφου για τον Νάσο-«Αυτό το κύπελλο το θέλουμε και για σένα»
Η Ανόρθωση έβγαλε σε δημοπρασία συλλεκτική μπάλα με υπογραφές από τους κορυφαίους παίκτες της