ΒΙΝΤΕΟ: Το φοβερό φινάλε με δύο γκολ που άφησε Πάφο και ʼρη στην ισοπαλία

Με ένα γκολ του Ντελμίρο στο 92ο λεπτό του αγώνα και ένα γκολ του Ζάιρο στο 98' Άρης και Πάφος έμειναν στο ισόπαλο 1-1, και μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Στο 92', μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε από δεξιά και μετά από μελέ στην περιοχή, ο Ντελμίρο βρήκε το δρόμο προς τα δίκτυα. Στο 98' έπειτα από ένα παρόμοιο σκηνικό, ο Ζάιρο με πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα Σωφρονίου και ισοφάρισε. Με την ισοπαλία ο Άρης ανεβαίνει στους 46 βαθμούς, την ίδια ώρα που η Πάφος ανέβηκε στους 43.

Η παφιακή ομάδα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές και τερματοφύλακα τον Κβίντα, λόγω της αποβολής του Ευγένιου Πέτρου.

Σε ένα παιχνίδι κέντρου επιδόθηκαν οι δύο ομάδες το πρώτο ημίχρονο, μακριά από σπουδαίες ευκαιρίες.

Εκείνο που στιγμάτισε το ημίχρονο ήταν οι τραυματισμοί των δύο τερματοφυλάκων, Ρούντκο και Βανά Άλβες, οι οποίοι αντικαταστάθηκαν από τους Πέτρου και Σωφρονίου αντίστοιχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο, μόνο που στο 59ο λεπτό συνέβη ένα περιστατικό που δεν βλέπουμε συχνά στα γήπεδα, όχι μόνο στην Κύπρο, αλλά και σε ολόκληρο τον κόσμο. Η Πάφος αναγκάστηκε να αγωνιστεί με ποδοσφαιριστή στη θέση του τερματοφύλακα, για περίπου μισή ώρα.

Συγκεκριμένα, στο 59ο λεπτό, ο Ευγένιος Πέτρου που είχε αντικαταστήσει τον Ρούντκο λόγω τραυματισμού, είδε κόκκινη κάρτα για ανατροπή του Εντζαβέ, αφού πρώτα ο διαιτητής της αναμέτρησης συμβουλεύτηκε το VAR.

Μετά την αποβολή του Πέτρου, ο αμυντικός Κβίντα κλήθηκε να αντικαταστήσει τον Πέτρου κάτω από τα δοκάρια.

Τελικά, στο 92ο λεπτό του αγώνα, ο Άρης σκόραρε με τον Ντελμίρο, με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε από δεξιά και μετά από μελέ στην περιοχή, ο Ντελμίρο βρήκε το δρόμο προς τα δίκτυα και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του, η οποία ανεβαίνει στους 48 βαθμούς, την ίδια ώρα που η Πάφος μένει στους 42.

Στο 98', ο Ζάιρο με πλασέ μέσα από την περιοχή, νίκησε τον Σωφρονίου και ισοφάρισε.

Πάφος FC (Ντάρκο Μίλανιτς): Ρούντκο (17′ Πέτρου), Τόμετσακ, Παλάσιος, Μπάιριτς, Ταλίς, Χέσταντ (46′ Ν. Αουρέλιο), Χότσκο, Πάντσεον, Σεμέδο, Βαλακάρι (66′ Κβίντα), Ζάιρο.

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά (33′ Σωφρονίου), Ρονκάλια (74′ Nτελμίρο), Μπρόνσον, Σίλντελφελντ, Σλόγκαρ (46′ Μπογκνάρ), Σιμιόν (33′ Μμαμπίκα), Γιαμπλόνσκι, Γιαγκό, Μπράουν, Σπόλιαριτς, Κορομά (46′ Ντζιαβέ).

ΒΙΝΤΕΟ: Έριξε βόμβα στα πόδια της ΑΕΚ στο τέλος η Ανόρθωση και πάει για τελικό πρωταθλήματος στο ΓΣΠ
BINTEO: Ευρωπαία Ομόνοια, κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ και τον έβαλε σε μπελάδες για το πρωτάθλημα
ΒΙΝΤΕΟ: To γκολ της Ομόνοιας που έστησε στον τοίχο τον ΑΠΟΕΛ
BINTEO: Το γκολ της ΑΕΚ που έφερε την έκρηξη στην Αρένα
BINTEO: Το κορεό που έφτιαξαν οι οπαδοί της Ομόνοιας κόντρα στον ΑΠΟΕΛ
Οι εκλεκτοί Μπεν Σιμόν και Οκκά στην Αρένα
Οι ενδεκάδες στο σούπερ ντέρμπι Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ
Η ενέργεια των οπαδών της Ομόνοιας 29Μ μετά την πορεία στο κέντρο της Λευκωσίας (pic)
«Μιλάς του κόσμου, δίνει λεφτά και κλαίει γιατί φτάσαμε σε αυτή τη δύσκολη θέση»