LIVE: Μπήκε με ταχύτητα και σκόραρε δύο γκολ η ΑΕΚ κόντρα στην Πάφο

Μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΕΚ και Πάφο, διεξάγεται στο ΑΕΚ Αρένα για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου ενδεχομένως να κριθούν πολλά σε σχέση με τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Η ΑΕΚ θέλει τη νίκη για να ανέβει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και να πιάσει τον ΑΠΟΕΛ, ενώ από την άλλη η Πάφος ψάχνει τη νίκη για να μην χάσει το τρένο για την Ευρώπη.

Το προφίλ του αγώνα:

Η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο και κυνήγησε ένα γρήγορο γκολ για να ξεγνοιάσει και να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της, κάτι που πέτυχε στο 14ο λεπτό με τον Γκιούρκσο.

Μετά από μπαλιά από δεξιά, η μπάλα έφθασε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που βρισκόταν ο αφύλακτος Γκιούρκσο, ο οποίος κεραυνοβόλησε τον Ρούντκο για το 1-0.

Στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, η ΑΕΚ διπλασίασε τα γκολ της με τον Τρισκόφσκι, ο οποίος ευστόχησε από τα έντεκα βήματα.

Έπειτα από μπαλιά από δεξιά, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Παλάσιος, ωστόσο ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Λίγο αργότερα σφύριξε και πήγε στο VAR, όπου υπέδειξε την άσπρη βούλα, με τον Αρχηγό της ΑΕΚ να νικά τον Ρούντκο για το 2-0.

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΚ: Λεάλ, Χριστοφόρου, Μιλίτσεβιτς, Γκονθάλεθ, Γκαρσία, Φαράζ, Λέντες, Μάμας, Γκιούρσκο, Άλτμαν, Τρισκόφσκι.

Πάφος FC: Ρούτκο, Πάνιτς, Κβίντα, Παλάσιος, Ταλίς, Χότσκο, Ζ. Αουρέλιο, Βαλακάρι, Ν. Αουρέλιο, Σεμέδο, Ζάιρο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»
Αποθεώνουν Βιτάλ στη Σκωτία-«Είναι αυτό που χρειάζεται η Ρέιντζερς»