Έκανε την έκπληξη και φρέναρε τον ʼρη η Καρμιώτισσα

Tέλος στο τρομερό ξεκίνημα του Άρη, έβαλε η Καρμιώτισσα, η οποία επικράτησε με 2-1 της Ελαφράς Ταξιαρχίας, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος, για την τέταρτη αγωνιστική.

Η ομάδα των Πολεμιδιών, έκανε την έκπληξη και πήρε τους πρώτους της βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι γνώρισαν την πρώτη τους ήττα.

Ο Μαλόνε άνοιξε το σκορ μόλις στο 6' της αναμέτρησης, ενώ στη συνέχεια ακολούθησε ένα ισορροπημένο παιχνίδια από τις δύο ομάδες.

Στο 77' ο Ελ Αλουχί με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0, ενώ ο Άρης ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, αφού στο 76' αποβλήθηκε ο Γιανγκό.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία, ήταν πιο επικίνδυνη στην επανάληψη, ωστόσο κατάφερε να μειώσει στο σκορ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κακόριν, ο οποίος πέτυχε το πρώτο το γκολ στο πρωτάθλημα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άρης: Άλβες, Πηλέας (Κακόριν 45'), Μπένγκτσον, Γκομίς (Σπόλιαριτς 67'), Μαγιαμπέλα (Μόργκαν 45'), Γιανγκό, Στρούσκι (Γιαμπλόνσκι 45'), Μουσούντα, Μπρόρσον, Σζόκε, Μπαμπίκα (Σλόγκαρ 81')

Καρμιώτισσα: Νόμπλοχ, Σελούστκα (Αγγελή 45'), Μαλόνε, Ντουμπιά, Κουλιμπαλί (Ζελάγια 73'), Ελ Αλούχι (Χατζηβασίλης 80'), Χούμποτσαν, Μεντιμόρετς, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ (Χουσμπάουερ 90') , Ντούρις (Ανδρονίκου 90')

Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ-«Αν εγκριθεί το αίτημα του ΑΠΟΕΛ, θα αντιδράσουμε με ένταση»
Νέες σειρήνες για Πίττα-«Η ΑΕΚ ενδιαφέρεται και θα τον τσεκάρει σε αγώνα της ΑΪΚ»
Αναμένει το πράσινο φως από τον Αρχηγό για τη Βόρεια κερκίδα ο ΑΠΟΕΛ-Η ανακοίνωση των γαλαζοκιτρίνων
Επιστολή ΑΠΟΕΛ σε Αρχηγό για παραχώρηση της Βόρειας σε οικογένειες με παιδιά και συνταξιούχους
Σάρωσε τα βραβεία του ΠΑΣΠ ο Μιχάλης Χαραλάμπους-Τα αστέρια που έλαμψαν
Ζητά 2,200 εισιτήρια για τον τελικό πρωταθλήματος με τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ-To μπαλάκι στις Αρχές
Ορίστηκε η εκλογική συνέλευση στην Ανόρθωση
Αλλαγή ώρας στο ΑΕΖ-Απόλλωνας
Πλήγμα με Άδωνη στον Απόλλωνα-Υπέστη ρήξη χιαστού
Αναμονή για το άνοιγμα της Βόρειας στον ΑΠΟΕΛ-Ηφαίστειο το ΓΣΠ στον τελικό με ΑΕΚ