ΒΙΝΤΕΟ: Ο Σούσιτς έσπασε το αήττητο της Πάφου και ανέβασε τον ΑΠΟΕΛ στην κορυφή

Σπουδαίο διπλό για τον ΑΠΟΕΛ, ο οποίος επικράτησε με 2-1 της Πάφου και την υποχρέωσε στην πρώτης της ήττα στο πρωτάθλημα, σε αγώνα που διεξήχθη στο Στέλιος Κυριακίδης, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Οι γαλαζοκίτρινοι με τη νίκη τους πάτησαν κορυφή και ανέβηκαν στους 33 βαθμούς, αφήνοντας την ομάδα της Πάφου στους 31.

Τα γκολ για ΑΠΟΕΛ σκόραρε ο Σούσιτς, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βιγιφάνες, ενώ το γκολ της Πάφου πέτυχε ο Ζουνίνιο.

Στο 18' ο ΑΠΟΕΛ πήρε κεφάλι στο σκορ, καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σούσιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Άντος.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Σούσιτς πέτυχε και δεύτερο γκολ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ντβάλι έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Βόσνιος μπακ με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 59' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κανέ, για φάουλ στον Μαρκίνιος. Συνεχίζει με δέκα ποδοσφαιριστές η Πάφος.

Στο 71' ο ΑΠΟΕΛ έμεινε και αυτός με δέκα παίκτες. Πήγε στο on-field review ο Παϊρέτο για φάουλ του Κρέσπο στον Σεμέδο. Ο Ιταλός διαιτητής απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον αμυντικό των γαλαζοκιτρίνων και έδωσε φάουλ εκτός περιοχής.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζουνίνιο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπέλετς και μείωσε στο σκορ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πάφος FC (Χένινγκ Μπεργκ): Άντος, Ικόκο, Κβίντα, Μπάιριτς, Ζουνίνιο, Σεμέδο, Κανέ, Ντράγκομιρ, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ζάιρο.

ΑΠΟΕΛ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς):  Μπέλετς, Σούσιτς, Ντβάλι, Κρέσπο, Γουίλερ, Εφραίμ, Κοσταντίνοφ, Σαρφό, Μαρκίνιος, Βιγιφάνες, Μπλουμ.

ΒΙΝΤΕΟ: Πολυτιμότερος για την Εθνική Κροατίας ο Ίβουσιτς-Απέκρουσε τρία πέναλτι
Οι αποδόσεις για τον τίτλο, η καθοριστική 5η αγωνιστική και η μάχη για την Ευρώπη
Tα γκολ... νίκης του Τάνκοβιτς, η μάχη με το Ζάιρο και το δύσκολο έργο για ανανέωση
Κυπελλούχος ο Απόλλωνας και πρωταθλητής ο ΑΠΟΕΛ για τον Πίττα
Η επεξήγηση της ΚΟΠ για το πέναλτι στο ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια και την αποβολή του Τιουνέ
ΒΙΝΤΕΟ: Δέχθηκε παφίτικο χαστούκι ο Άρης και πέταξε την τεράστια ευκαιρία για κορυφή
Με αυτούς παρατάσσονται Πάφος και Άρης στο Στέλιος Κυριακίδης
Ορίστηκαν οι αγώνες πρωταθλήματος μέχρι τις 14 Απριλίου
Ορίστηκαν οι ημερομηνίες των αγώνων της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου
Η θέση της ΚΟΠ για τα πέναλτι στο Αντώνης Παπαδόπουλος και την κόκκινη στον Πέτροβιτς