Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου, 2020 | Επικοινωνία
trans gif

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

  29/11/2016 20:26
Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

  29/11/2016 20:26

Ημέρα Κυπέλλου η Τρίτη (29/11), οπότε και ξεκίνησε η 1η ημέρα της 2η αγωνιστικής των ομίλων. Ο Πλατανιάς για τον 2ο όμιλο επικράτησε 1-0 της Σπάρτης, ενώ για τον 4ο όμιλο ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε 1-0 του Αγροτικού στον Εύοσμο και προκρίθηκε στους "16".
 
Πρόγραμμα και αποτελέσματα:
1ος όμιλος
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
ΑΕΛ - Πανελευσινιακός (15:00, AEL FC Arena)
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
Τρίκαλα – ΠΑΟΚ (17:15, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
 
2ος όμιλος
Τρίτη 29 Νοεμβρίου
Πλατανιάς – Σπάρτη 1-0 (51' Γουνδουλάκης)
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός (19:30, Γήπεδο Περιβολίων)
 
3ος όμιλος
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
Ηρακλής - Απόλλων Σμύρνης (17:15, Καυτανζόγλειο Στάδιο
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός (19:30, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
 
4ος όμιλος
Τρίτη 29 Νοεμβρίου
Αγροτικός Αστ. - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (40' Δώνης)
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
Ξάνθη – Καλλονή (15:00, Ξάνθη Arena)
 
5ος όμιλος
Τρίτη 29 Νοεμβρίου
Άρης - Αστέρας Τρίπολης (17:15, «Κλ. Βικελίδης»)
Βέροια – Αιγινιακός (17:15, Δημ. Στάδιο Βέροιας)
 
6ος όμιλος
Τρίτη 29 Νοεμβρίου
Αν. Καρδίτσας – ΑΕΚ (19:30, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
 
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
Κέρκυρα – Λαμία (15:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)
 
7ος όμιλος
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
Παναιτωλικός – Πανθρακικός (15:00, Γήπεδο Παναιτωλικού)
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
Καλλιθέα – Ατρόμητος (17:15, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
 
8ος όμιλος
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
Κισσαμικός – Πανιώνιος (17:15, Μάλεμε)
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)
 
Οι βαθμολογίες των ομίλων
1ος όμιλος
1. Τρίκαλα 3
2. ΠΑΟΚ 3
3. ΑΕΛ 0
4. Πανελευσινιακός 0
 
2ος όμιλος
1. Ολυμπιακός 3 (3-0)
2. Σπάρτη 3 (4-0)
3. Πλατανιάς 3 (1-3)
4. ΑΟ Χανιά 0 (0-4)
 
3ος όμιλος
1. Απόλλων Σμύρνης 3
2. Παναθηναϊκός 1
3. Ηρακλής 1
4. ΟΦΗ 0
 
4ος όμιλος
1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (2-0)
2. Αγροτικός Αστέρας 3 (2-2)
3. Ξάνθη 0 (0-1)
4. Καλλονή 0 (1-2)
 
5ος όμιλος
1. Άρης 3
2. Αστέρας Τρίπολης 3
3. Βέροια 0
4. Αιγινιακός 0
 
6ος όμιλος
1. ΑΕΚ 3
2. Λαμία 3
3. Κέρκυρα 0
4. Αναγέννηση Καρδίτσας 0
 
7ος όμιλος
1. Πανθρακικός 3
2. Ατρόμητος 3
3. Παναιτωλικός 0
4. Καλλιθέα 0
 
8ος όμιλος
1. Κισσαμικός 3
2.Λεβαδειακός 1
3. Πανιώνιος 1
4. Πανσερραϊκός 0
Πηγή: sport24.gr  

Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Πίσω στην αρχή της σελίδας