ΒΙΝΤΕΟ: Ιταλική παρέλαση και 0-3 σε ένα ημίχρονο στο ΟΑΚΑ!

Με το ευρύ 3-0 η Ιταλία μπήκε μπροστά στο σκορ απέναντι στην Εθνική Ελλάδας στο ΟΑΚΑ.

Η Ιταλία άνοιξε το σκορ απέναντι στην Ελλάδα στο 23'. Ο Αντρέα Μπελότι με φοβερή ενέργεια "άδειασε" τον Κώστα Μανωλά, έδωσε στον Νικολό Μπαρέλα, ο οποίος κοντά στο σημείο του πέναλτι με πλασέ έκανε το 0-1.

Έπειτα, δύο γκολ από Ινσίνιε (30’) και Μπονούτσι (33’) κάνουν το 0-3 για την Ιταλία απέναντι σε μία εθνική Ελλάδας που δείχνει εικόνα διάλυσης.

Τρία γκολ σε ένα ημίχρονο, 19 μήνες μετά...

Η Εθνική Ελλάδας έχει δεχθεί τρία γκολ σε ένα ημίχρονο για πρώτη φορά μετά το εφιαλτικό βράδυ στο Ζάγκρεμπ πριν από περίπου 1.5 χρόνο.

Ήταν 9 Νοεμβρίου του 2017 όταν η Εθνική μας ομάδα φιλοξενούνταν από την Κροατία στο Ζάγκρεμπ στα πλαίσια των μπαράζ για την πρόκριση στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας το καλοκαίρι του 2018.

Τότε, λοιπόν, η Ελλάδα είχε δεχθεί τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Μόντριτς, Κάλινιτς και Πέρισιτς, με τον Παπασταθόπουλο να μειώνει προσωρινά σε 2-1.

Σήμερα, μετά από 19 μήνες, η ελληνική ομάδα δέχεται και πάλι τρία γκολ σε ένα ημίχρονο, αυτή τη φορά από την Ιταλία του Ρομπέρτο Μαντσίνι που πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη με σκορ 3-0.

Εκτέλεσε την Πόρτο και έκλεισε ραντεβού με τον Ολυμπιακό για την ευρω-κούπα η Μίλαν
Πάει πίσω το πρωτάθλημα, προς αναβολή ο τελικός του Κυπέλλου στην Ελλάδα
Respect και στους τρεις, αξίζετε να το ζείτε!
Ανάμεσα στους κορυφαίους-Υποψήφιος για MVP της εβδομάδας στο Conference League ο Τζολάκης
Μασούρας: Για όλα αυτά τα χαμένα ματς του Ολυμπιακού στο 90’, για τη Γιουβέντους, τον Τζέραρντ, το Ριαθόρ
Μαρινάκης σε Φορτούνη: Θα πάτε για πολλά εκατομμύρια εσείς
Οι αποδόσεις κατάκτησης του Conference League
Κωνσταντής Τζολάκης... Ο 21χρονος φοιτητής του Πανεπιστημίου που σόκαρε την Ευρώπη
BINTEO: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του μετά από τις τρεις αποκρούσεις πέναλτι