Πέμπτη, 14 Νοεμβρίου, 2019 | Επικοινωνία
trans gif

Δυο πέναλτι σε 10' ο Άγιαξ-'Έπιασε το πρώτο ο Πασχαλάκης, ισοφάρισε σε 1-1 ο Τάντιτς

13/08/2019 22:37
Δυο πέναλτι σε 10 ο Άγιαξ-Έπιασε το πρώτο ο Πασχαλάκης, ισοφάρισε σε 1-1 ο Τάντιτς

Ο Ελ Καντουρί χρεώθηκε με την παράβαση όταν έσπρωξε τον Νέρες μέσα στην περιοχή και οι πρωταθλητές Ολλανδίας είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 32ο λεπτό. Ο Τάντιτς ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, έστειλε την μπάλα στην αριστέρη πλευρά του Πασχαλάκη, ο οποίος... πέταξε και απέκρουσε κρατώντας το 0-1.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μπλιντ προσπάθησε να πασάρει προς την περιοχή του ΠΑΟΚ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπίσεβαρ και ο διαιτητής καταλόγισε το δεύτερο πέναλτι για τον Άγιαξ στο 42ο λεπτό. Ο Τάντιτς ανέλαβε και πάλι την εκτέλεση, νικώντας τον Πασχαλάκη αφού έστειλε την μπάλα στο κέντρο.