Νίκη... επιτέλους για Παναιτωλικό

Χρειάστηκε το Κύπελλο για να θυμηθεί πως τι σημαίνει νίκη, ο Παναιτωλικός.

Οι Αγρινιώτες, πέρασαν με 4-0 από το «Οικονομίδειο» κόντρα στον Ιάλυσο και έκαναν ένα σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Μάλιστα, αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Παναιτωλικού φέτος σε επίσημο παιχνίδι, αφού ακόμα στο πρωτάθλημα δεν έχει καταφέρει να το πετύχει μετά από οκτώ αγωνιστικές.

Ο Σιέστεντ στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Ντάλσιο στο 53ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα του Μάκη Χάβου.

Με όμορφο πλασέ του Ρομάν στο 85’ ο Παναιτωλικός «σφράγισε» επί της ουσίας την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε τρία λεπτά αργότερα ο Χαχάρ που διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τους φιλοξενούμενους.

Ιάλυσος (Νίκος Καραμπετάκης): Χειμωνέττος Αγγ., Τριποτσέρης (51' Σερτζίνο), Τερζίου, Χατζηδίμπας, Χειμωνέττος Κ., Γιώργου, Ρεκλείτης (46' Τζελάι), Νατσιόπουλος, Μαρτσάκης (67' Μαραγκουδάκης), Κουγιός, Πεταυράκης

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνέτ, Ντάλσιο (71' Φυτόπουλος), Παρράς, Μιμίτο (80' Ρομάν), Λιάβας, Μπαΐροβιτς, Αριγίμπι, Σανιά, Σιέστεντ, Μαρσιάλ (61' Ταχάρ), Τσιγγάρρας.

Πηγή:sport-fm.gr

Κεκλεισμένων των θυρών ο τελικός κυπέλλου στην Ελλάδα στο Πανθεσσαλικό
Τα δεδομένα για τον Γιοβάνοβιτς και η απόφαση για τον προπονητή της Εθνικής Ελλάδος
Ο Ραούλ Μπράβο απαλλάχτηκε από την κατηγορία για στημένους αγώνες
Το μήνυμα του Κουρμπέλη μετά τον αποκλεισμό της Ελλάδας-«Πονέσαμε πολύ...»
Στο στόχαστρο της Σεβίλλης ο Βαγγέλης Παυλίδης
Γιακουμάκης: Δέχτηκα άπειρες... ευχές, με καταρράκωσε που δεν κράτησα την υπόσχεση στην οικογένειά μου
Εξαιρετικά δύσκολη η παραμονή του Πογιέτ στον πάγκο της Ελλάδας
Σύσκεψη στην ΕΠΟ για τελικό Κυπέλλου στο Πανθεσσαλικό με Μπέο, Αλαφούζο, Καρυπίδη
Λουτσέσκου: Ποιητής του ποδοσφαίρου ο Κωνσταντέλιας