Αναλλοίωτη η κατάσταση στην βαθμολογία της Super League

Το γκολ του Χασάν στην εκπνοή του αγώνα με τον Ατρόμητο διατήρησε τον Ολυμπιακό μόνο στην κορυφή της Super League στο +2 από τον ΠΑΟΚ, ενώ η ΑΕΚ με την νίκη του επί του Παναθηναϊκού εξασφάλισε ουσιαστικά την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια.

Λίγο έλειψε να έχουμε συγκατοίκηση στην κορυφή της Super League, όμως το γκολ του Αχμέτ Χασάν στο 90ό λεπτό του αγώνα του Ολυμπιακού στο Περιστέρι διατήρησε τους ερυθρόλευκους μόνους στην κορυφή της Super League, τρεις στροφές πριν από το τέλος. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς που παραμένει αήττητη έφτασε τους 57 βαθμούς, δύο περισσότερους από τον ΠΑΟΚ που σοβαρεύτηκε στην επανάληψη και επικράτησε με 4-0 του ΟΦΗ, κι έφτασε τα 47 γκολ που σημαίνει ότι έχει την πιο παραγωγική επίθεση του πρωταθλήματος.

Την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια εξασφάλισε ουσιαστικά η ΑΕΚ με την νίκη της επί του Παναθηναϊκού, αφού πλέον βρίσκεται 7 βαθμούς μπροστά από το τριφύλλι, ενώ ένας κακός χαμός γίνεται για την 6η θέση που κρατάει με νύχια και με δόντια ο ΟΦΗ. Ένα παράδειγμα; Αν αύριο Δευτέρα ο Βόλος βγάλει διπλό στην έδρα του Παναιτωλικού, τότε από την 12η θέση, θα πιάσει τον ΟΦΗ στους 28 βαθμούς!

Πηγή: Sdna.gr

Εκτέλεσε την Πόρτο και έκλεισε ραντεβού με τον Ολυμπιακό για την ευρω-κούπα η Μίλαν
Πάει πίσω το πρωτάθλημα, προς αναβολή ο τελικός του Κυπέλλου στην Ελλάδα
Respect και στους τρεις, αξίζετε να το ζείτε!
Ανάμεσα στους κορυφαίους-Υποψήφιος για MVP της εβδομάδας στο Conference League ο Τζολάκης
Μασούρας: Για όλα αυτά τα χαμένα ματς του Ολυμπιακού στο 90’, για τη Γιουβέντους, τον Τζέραρντ, το Ριαθόρ
Μαρινάκης σε Φορτούνη: Θα πάτε για πολλά εκατομμύρια εσείς
Οι αποδόσεις κατάκτησης του Conference League
Κωνσταντής Τζολάκης... Ο 21χρονος φοιτητής του Πανεπιστημίου που σόκαρε την Ευρώπη
BINTEO: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του μετά από τις τρεις αποκρούσεις πέναλτι