Τα «σπάει» στην Τουρκία o Μπακασέτας κι ετοιμάζεται για μεγάλη μεταγραφή

Ο Τάσος Μπακασέτας έχει σκοράρει φέτος 11 γκολ, έχει μοιράσει 7 ασίστ και... θυμήθηκε την χρονιά 2015-2016 όταν έκανε την παρθενική του εμφάνιση στην Πλατεία με την φανέλα του Πανιώνιου.

Σεζόν 2015-2016. Η πρώτη του χρονιά στην Πλατεία με την φανέλα του Πανιώνιου ήταν άκρως επιτυχημένη και - μέχρι στιγμής - η καλύτερή του από άποψη παραγωγικότητας.

Με 12 γκολ και 8 ασίστ σε 36 ματς έζησε την πιο γεμάτη του αγωνιστική σεζόν.

Από τότε μέχρι σήμερα πολλά άλλαξαν για τον Τάσο Μπακασέτα στην καριέρα του. Έγινε διεθνής, αγωνίστηκε στην ΑΕΚ, πήρε πρωτάθλημα μ' αυτήν και κέρδισε με το... σπαθί του μια μεταγραφή του εκατομμυρίου στην Αλάνιασπορ!

Εκεί όπου φέτος διανύει μια εξίσου σούπερ σεζόν και όπως το πάει θα γίνει η καλύτερη της μέχρι τώρα ποδοσφαιρικής του ζωής.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός μετράει ήδη σε 36 ματς 11 γκολ και 7 ασίστ, όντας πρώτος σε γκολ και ασίστ για την Αλάνιασπορ στο Κύπελλο Τουρκίας!

Μάλιστα, κόντρα στην Τράμπζονσπορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε κι έριξε την ομάδα από την Τραπεζούντα από την κορυφή.

Λογικό, λοιπόν, με τη σεζόν που διανύει να έχει... μπει στο μάτι των Λάτσιο και Γαλατασαράι!

Αναλυτικά τα ματς με τα γκολ και της ασίστ του για το πρωτάθλημα:

Αλάνιασπορ-Κασίμπασα 4-1 (1 γκολ / 1 ασίστ)

Αλάνιασπορ/Φενέρμπαχτσε (2 ασίστ)

Αλάνιασπορ-Ρίζεσπορ 5-2 (1 γκολ / 1 ασίστ)

Στο Πανθεσσαλικό στις 18 Μάϊου ο τελικός κυπέλλου-Η ενημέρωση της ΕΠΟ
Τζέκο για τη ρεβάνς με Ολυμπιακό-«Σταθείτε δίπλα μας την Πέμπτη, ακόμη και στα λάθη μας»
Ζήτησε συγνώμη για την ήττα από τον Ολυμπιακό ο Σογιουντσού-«Αναλαμβάνω την ευθύνη»
Ο Κοτάρσκι κράτησε τον ΠΑΟΚ στο κόλπο και η Τούμπα θα κρίνει το όνειρο!
Χάθηκε η ευκαιρία να τους τελειώσει, αλλά αυτός ο Ολυμπιακός δεν μασάει από έδρες και αντιπάλους
Βαθμολογία UEFA: Ψαλίδισε τη διαφορά από τη 15η θέση αλλά παραμένει μακριά η Ελλάδα
Συλλήψεις οπαδών του ΠΑΟΚ μετά από επεισόδια με την αστυνομία έξω από το γήπεδο της Μπριζ
Ο Ολυμπιακός νίκησε την Φενέρμπαχτσε 3-2 και πάει στην Πόλη με προβάδισμα πρόκρισης