Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 4-0 του Ηρακλή στην Λεωφόρο

Eύκολο βράδυ στην Λεωφόρο για το "τριφύλλι" που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον "γηραιό" και τον διέλυσε με 4-0. Οι πράσινοι προηγήθηκαν με 2-0 στο 27ο λεπτό, ενώ με δυο ακόμα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχαν την δεύτερη πιο ευρεία νίκη τους στην Λεωφόρο τη φετινή περίοδο στο πρωτάθλημα (μετά το 4-0 εναντίον της Καλλονής).
Ο Αντρέα Στραματσόνι επιφύλασσε μία έκπληξη όσον αφορά το αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού, αφού ο Ρόμπιν Λουντ βρέθηκε στη μεσαία γραμμή των πράσινων έχοντας δίπλα του τον Ζέκα. Από εκεί και πέρα δεν υπήρξαν πολλές αλλαγές για τον Ιταλό που εμπιστεύτηκε ξανά τους Λέτο - Μπεργκ στην κορυφή της επίθεσης.

Τώρα στον Ηρακλή ο Νίκος Παπαδόπουλος κατέβασε τη γνωστή ενδεκάδα που εμπιστεύεται στα περισσότερα παιχνίδια, με τους Βέλλιο και Λεοζίνιο όσο περνούν τα παιχνίδια να δένουν ακόμα περισσότερο μεταξύ τους στη γραμμή κρούσης. Τα στοιχεία του αγώνα

Γήπεδο: "Απόστολος Νικολαΐδης"

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδ/νησου)

Βοηθοί: Κωσνταντίνος Ποντίκης (Πρέβεζας), Χρήστος Μεγιάννης (Άρτας)

4ος: Νικόλαος Πουλημάς (Κέρκυρας)

Παρατηρητής: Δημήτριος Μπέγκος (Αργολίδας)

Παναθηναϊκός (Στραματσόνι): Στιλ, Μέστο, Κουτρουμπής, Μολέδο, Νάνο, Ζέκα, Λουντ, Εβαντζελίστα (Αμπέντ 65'), Βιγιαφάνιες (Μπουμάλ 81'), Λέτο (Μαμούτε 75'), Μπεργκ.

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Καρασαλίδης, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου (Στάμου 71'), Κυριακίδης, Τσιλιανίδης (μΠΟΥΛΟΎΤ 46'), Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Βέλλιος.

Γκολ: Μπεργκ (1-0 σουτ 9'), Μολέδο (κεφαλιά 27'),  Μπεργκ (3-0 σουτ 68'), Μολέδο (4-0 κεφαλιά 72')

Κάρτες: Εβαντζελίστα (κίτρινη 4'), Μπουκουβάλας (κίτρινη 12'), Καρασαλίδης (κίτρινη 17'), Λουντ (κίτρινη 34'),  Νάνο (κίτρινη 45'), Ιντζόγλου (κίτρινη 46'), Κουτρουμπής (κίτρινη 76'), Στάμου (κίτρινη 84'),

Μαρινάκης σε Φορτούνη: Θα πάτε για πολλά εκατομμύρια εσείς
Οι αποδόσεις κατάκτησης του Conference League
Κωνσταντής Τζολάκης... Ο 21χρονος φοιτητής του Πανεπιστημίου που σόκαρε την Ευρώπη
BINTEO: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του μετά από τις τρεις αποκρούσεις πέναλτι
Δεν παίζει στο πρώτο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ο Μαρτίνες
BINTEO: Οι έξαλλοι πανηγυρισμοί του Πρίντεζη για την πρόκριση του Ολυμπιακού
Το φυλαχτό του πατέρα του Τζολάκη στη διαδικασία των πέναλτι-«Πήραμε μαζί την πρόκριση»
Τζέκο: Τα πέναλτι είναι μία ειδική διαδικασία, εμείς δεν ήμασταν τυχεροί