Τρομερή ανατροπή-πρόκριση για Βαλένθια με δυο γκολ στις καθυστερήσεις! (vid)

Ο Ροντρίγκο Μορένο ήταν σε απίστευτα κέφια, σημείωσε χατ τρικ και η Βαλένθια πανηγύρισε μια μαγική πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας απέναντι στη Χετάφε, επικρατώντας στην έδρα της με 3-1.

Οι "νυχτερίδες" είχαν χάσει 1-0 στον πρώτο αγώνα και έπρεπε να ανατρέψουν το σκορ στο "Μεστάγια". Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο λεπτό με τον Μολίνα.

Πλέον, η Βαλένθια έπρεπε να πετύχει τρία γκολ για να περάσει και φυσικά να μην δεχτεί άλλο. Στο 61' έγινε το 1-1 με τον Ροντρίγκο, όμως και πάλι είχε πολύ δρόμο μπροστά της για να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα.

Ο αγώνας έφτασε στο 90' και όλα έμοιαζαν χαμένα. Ο Ροντρίγκο όμως δεν είχε καμία διάθεση να φύγει αποκλεισμένος από το γήπεδο. Στο δεύτερο και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε άλλα δυο τέρματα και η ομάδα του προκρίθηκε πανηγυρικά!

Δείτε το VIDEΟ:

Πηγή: sport24.gr

Πρόκριση για Ρόμα, Λεβερκούζεν, Μαρσέιγ και Αταλάντα στα ημιτελικά του Europa League
Οι ημερομηνίες των αγώνων του Ολυμπιακού με την Άστον Βίλα για τα ημιτελικά του Conference
Μεγάλη πρόκριση η Ρόμα, ακάθεκτη για κούπα η Λεβερκούζεν και εκτός Ευρώπης η Λίβερπουλ